پیگیری سوژه مردمی؛

پاسخ مدیران آب و فاضلاب قاین و نهبندان در پی قطعی آب روستاها

اهالی روستای سفتوک قاین و سیدال نهبندان از قطعی آب در این روستاها گلایه داشته و خواستار پیگیری مشکل هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، یکی از اهالی روستای سفتوک شهرستان قاین طی تماس با پایگاه خبری خاورستان از قطع بودن آب در این روستا گلایه کرد و خواستار پیگیری این موضوع شد.
قطعی یک ماهه آب در روستای سفتوک
وی افزود: حدود یک ماه است که آب روستای سفتوک قطع است و در این وضعیت گرما، فصل کار و بیماری کرونا مردم با مشکل جدی مواجه هستند.
این فرد خواستار پیگیری مشکل از اداره کل آب و فاضلاب خراسان جنوبی شد.
سیدال بدون آب
همچنین یکی از اهالی روستای سیدال شهرستان نهبندان طی تماس با پایگاه خبری خاورستان نیز از قطعی مکرر آب در این روستا خبر داد و گفت: حدود یک ماه می‌شود آب روستای سیدال در بسیاری از ساعات شبانه روز قطع است و مردم مدت زمان اندکی آب دارند.
وی افزود: علی‌رغم دستور استاندار خراسان‌جنوبی مبنی بر عدم قطعی آب در روستاها و پیگیری مشکل، آب روستای سیدال بعد از دستور استاندار دچار قطعی مکرر شده است.
این فرد با بیان اینکه بارها برای رفع مشکل از اداره آب و فاضلاب استان پیگیر مشکل شده ایم، گفت: متاسفانه کسی پاسخگو نیست.
وی عنوان کرد: علی رغم وجود آب در چاه‌های منطقه اما برخی اوقات دو روز می‌گذرد و مردم بدون آب هستند.
وی خاطرنشان کرد: شنیده شده سمت روستاهای دهک و عربخانه آب در مدار قرار دارد و مشکلی ندارند اما روستای سیدال با مشکل قطعی آب مواجه است.
این فرد عنوان کرد: طبق پیگیر هایی که از آبدار منطقه انجام شده اظهار کرده است به سمت روستای سیدال آبی نیامده است.
وی بیان کرد: وقتی مشکل قطعی آب در روستای سیدال و عدم قطعی آب در روستاهای دهک و عربخانه را به اداره آب نهبندان منعکس می‌کنیم می‌گوید ما در اداره آب دستگاه داریم و قطع و وصلی آب را متوجه می‌شویم.
این فرد ادامه داد: حال که دستگاه دارند و متوجه قطع و وصلی آب می‌شوند باید علت قطعی آب مشخص باشد که چیست؟ چاه‌ها بدون آب است یا لوله‌ای ترکیده یا دلیل دیگری در هر صورت به نوعی باید پاسخگوی مردم باشند.
وی اظهار کرد: اخیرا برای روستای سخمیرک که نزدیک چاه است از کف منبع آبی که آبرسانی به روستای سیدال و اطراف را دارد لوله کشی کردند.
این فرد افزود: لوله تست نشده و چون از کف منبع لوله کشی انجام شده این کار مانع ذخیره سازی آب در منبع و پمپاژ به سمت روستاها شده است.
وی اظهار کرد: در اطراف روستای سخمیرک که اخیرا به منبع آب وصل شده کار بنایی و فعالیت‌های مرغداری‌ها در حال انجام است و در مقابل آب روستای سیدال و روستاهای دیگر قطع می‌شود.
پاسخ مسئولان
برای رفع مشکل در روستاهای سفتوک و سیدال با سرپرستان آب و فاضلاب روستایی شهرستان‌های نهبندان و قاین گفت‌وگو کردیم.
حسین توکلی سرپرست امور آب و فاضلاب قاین در مورد مشکل قطعی آب در روستای سفتوک در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: بر اساس توافق صورت گرفته با شورای روستا و دهیار سفتوک، یک تانکر ۱۲ هزار لیتری و ۳۰۰ متر لوله تحویل مسئولین روستا شده تا به صورت مشارکتی آب از محل قنات به تانکر منتقل شود.
وی افزود: مشکلی در این زمینه به امور آب و فاضلاب قاین منعکس نشده است.
احمد خیر دوست سرپرست آب و فاضلاب شهرستان نهبندان نیز در مورد مشکل روستای سیدال در پاسخ به خبرنگار ما گفت: با توجه به کمبود آب در مجتمع دهک و وقوع اتفاقات در خط انتقال، روستای مذکور دچار کمبود و در برخی نقاط دچار قطعی آب شده است.
وی افزود: در حال حاضر اکیپ برای رفع اتفاق اعزام شده وتانکر آبرسانی در محل حضور دارد.
انتهای پیام/۱۲۷