کارشناس مذهبی مطرح کرد؛

پافشاری بانوان عاشورایی بر حفظ حجاب/تربيت فرزندان بايد بر اساس الگوی فرهنگ حسينی شكل بگيرد

حجت الاسلام موسوی اول تأکید بر پافشاری بانوان عاشورایی بر حفظ حجاب، گفت: حجاب و عفاف تا آخرین لحظه زندگی جزئی جدا نشدنی از فرهنگ حسینی است و امروز زنان و دختران ما باید از این فرهنگ الگو بپذیرند.

حجت الاسلام سید حمید موسوی اول در گفتگو با خبرنگار خاورستان، با تأکید بر اینکه فرهنگ عاشورا یک گنجینه بزرگ فرهنگی و تربیتی است، گفت: امروز باید به فرزندانمان از کودکان و نوجوانان عاشورایی حاضر در کربلا درس ولایت پذیری، ایثار و شجاعت و شهامت، وفاداری و رعایت حجاب را بیاموزیم.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه دختران امام حسین(ع) در سخت ترین شرایط ممکن هم به فکر حفظ حجاب خویش بودند، ادامه داد: حفظ حجاب پیام حضرت رقیه دختر سه ساله اباعبداللّه(ع) در عاشورا است.

حجت الاسلام موسوی اول به پافشاری بانوان عاشورایی بر حفظ حجاب اشاره و تأکید کرد: حجاب و عفاف تا آخرین لحظه زندگی جزئی جدا نشدنی از فرهنگ حسینی است و امروز زنان و دختران ما باید از این فرهنگ الگو بپذیرند.

وی با بیان اینکه کودکان آیینه رفتار والدین هستند، افزود: هیچ نوع تربیت و آموزشی موثرتر از تربیت رفتاری و عملی نیست، هرچه در گوش بچه‌های خود بخوانیم نماز اول وقت را فراموش نکن، دروغ نگو، غیبت نکن و… اما تا خودمان عامل به گفته‌هایمان نباشیم، هرگز نمی‌توانیم، انتظار داشته باشیم بچه‌های ما، فرزندانی صالح، راستگو و درستکار تربیت شوند.

کارشناس مذهبی ادامه داد: چطور از پدر و مادری که به نماز اول وقت اهمیت نمی‌دهند، می‌توان انتظار داشت فرزندش نماز اول وقت بخواند یا حتی به توصیه والدینش برای اقامه نماز اول وقت گوش‌فرا دهد؟! چطور از مادری که توجه به مسائل اعتقادی و معنوی ندارد می‌توان این انتظار را داشت که دختر بچه خود را به سمت معنویت سوق دهد.

حجت الاسلام موسوی اول با اشاره به اینکه تربيت فرزندان بايد بر اساس الگوی فرهنگ حسينی شكل بگيرد، بیان کرد: سبک زندگی حضرت امام حسین(ع) از دیگر نكات آموزنده ای است كه باید نسبت به شناسایی آن به كودكان و نوجوانان اقدام كرد و از این رو ماه محرم بهترین فرصت برای این منظور است.

انتهای پیام/۱۰