فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خبر داد

پایان ۷ سال فرار سارق

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت:سارق متهمی که هفت سال از زندگی خود را متواری بود در بیرجند دستگیر شد و به 11 فقره سرقت اعتراف کرد.

به گزارش خاورستان،سردار مجید شجاع فرمانده انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد:متهمی که هفت سال از زندگی خود را متواری بود در بیرجند دستگیر شد و به ۱۱ فقره سرقت اعتراف کرد.
وی افزود:با وقوع سرقت های متعدد موتورسیکلت و محتویات داخل خودرو در شهرستان بیرجند و ایجاد احساس ناامنی بین شهروندان، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران شعبه دوم مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد:با جمع آوری مستندات و ادله در محل های وقوع جرم و بررسی صحنه ها ،مأموران پلیس دریافتند که تمام سرقت ها به محض تاریکی هوا در معابر فرعی و پارکینگ های مجتمع های مسکونی به وقوع پیوسته است.
سردار شجاع عنوان کرد:با ترفند های پلیسی یکی از سارقان حرفه ای که اقدام به فروش باتری سرقتی کرده بود ردزنی و مشخص شد سارق برای ردگم کردن و به منظور دریافت هزینه باتری مسروقه شماره کارت همسرش را ارائه کرده است.
وی اظهار کرد: ادامه تحقیقات نشان داد که سارق مورد نظر از هفت سال قبل در تعقیب ماموران است و چندین حکم جلب برای وی صادر شده است بنابراین با هماهنگی قضایی متهم هنگام تردد در یکی از خیابان های شمال شهر بیرجند به همراه همدستش دستگیر شد.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: متهم ۳۰ ساله در ابتدا منکر هر گونه سرقت و فروش اموال شد اما پس از این که مشخص شد موتورسیکلت در اختیار وی و همدستش سرقتی است اعتراف کرد.
سردار شجاع عنوان کرد: همدست متهم نیز که ۲۸ سال سن دارد و از سارقان سابقه دار است به سرقت ها اعتراف کرد و گفت که وقتی هوا تاریک می شد با موتورسیکلت های سرقتی دست به سرقت محتوای داخل خودرو می زدیم و سپس موتورسیکلت را اوراق یا در محلی رها می کردیم.
وی یادآور شد:در این رابطه متهمان به ۱۱ فقره سرقت اقرار کردند و سه مالخر هم دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی خراسان جنوبی درباره آسیب شناسی این پرونده ها اظهار کرد: متهمان مجتمع های مسکونی را طعمه خود قرار می دادند اما حتی همسایه ها به تردد این افراد ناشناس مشکوک نشده اند تا مراتب را به فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند و این بی توجهی به هشدارهای انتظامی و همچنین توجه نکردن مالخران به خرید اموال مسروقه زمینه ساز سرقت های بیشتری شده است.
انتهای پیام/۱۲۷