مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان ‌جنوبی خبر داد؛

پایش بیش از هزار مسافر در مرز ماهیرود

رضایی گفت: یک‌هزار و 37 مسافر ورودی در مرز ماهیرود توسط امدادگران جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی کنترل و پایش شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا طرح غربالگری کرونا و تب سنجی در مرز ماهیرود انجام می شود، اظهار کرد: این طرح از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری ادامه دارد.
وی افزود: مجموع مسافران ورودی از ابتدای استقرار تیم امدادی موقت در پایانه مرزی ماهیرود یک‌هزار و ۳۷ نفر بوده که همه این مسافران مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان این‌که ۲۷۷ تست سریع و ۱۳ مورد تست pcr طی این مدت انجام شده، گفت: خوشبختانه تاکنون مورد مثبتی از بیماری کووید ۱۹ مشاهده نشده است.
رضایی عنوان کرد: در صورت مشاهده بیمار مبتلا به ویروس کرونا اجازه ورود به داخل کشور داده نمی شود و مسافران بیمار با همکاری دستگاه‌های مرتبط قرنطینه می‌شوند.
وی اظهار کرد: طی این مدت ۱۲۶ نفر روز از امدادگران و کارشناسان هلال احمر، کنترل و پایش مسافران ورودی را بر عهده داشته‌اند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی افزود: همچنین توزیع اقلام بهداشتی همچون ماسک، دستکش، ماده ضد عفونی کننده و محصولات آموزشی از دیگر اقداماتی است که در این پایگاه سلامت ارائه می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷