سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی خبر داد

پایش سفرهای پایان تعطیلات تابستانی توسط مرکز مدیریت راه‌های خراسان جنوبی

سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی از آمادگی این مرکز برای پایش شبانه‌روزی رخدادهای جاده‌ای در طول سفرهای پایان تابستان خبر داد.

هادی بهمنی سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده‌های ترافیک عبوری، متوسط تردد سفرهای تابستانی سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ ، حدود ۱۰ درصد رشد داشته است، که پیش‌بینی می‌شود در پایان تعطیلات تابستانی امسال این میزان به حدود ۱۳ درصد رشد برسد.
وی با بیان اینکه مدیریت سرعت، رصد تخلفات و پایش ترافیک عبوری محورهای استان به وسیله سامانه‌های هوشمند حمل و نقل این مرکز انجام می‌شود، افزود: در همین زمینه سامانه‌های ثبت تخلف، تردد شمار، تابلوهای پیام متغیر خبری، و نیز سامانه ۱۴۱ ارتباط کارشناسان این مرکز را با کاربران جاده و مسافرین محترم برقرار می‌کند.
سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی گفت: مسافران محترم می‌توانند با شماره ۱۴۱ تماس گرفته و از آخرین وضعیت محورهای استان و محدودیت های ترافیکی مطلع شوند و همچنین انتقادات و پیشنهادات خود را در سامانه گویا قرار دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.
بهمنی با اشاره به اینکه افزایش تصادفات فوتی از نوع واژگونی نیز معضل دیگری در جاده‌های استان است، تصریح کرد: تصادفات غالباً به دلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که در همین زمینه برنامه‌ریزی و مدیریت سفر، استفاده بهینه مسافران از جاذبه‌های گردشگری و تاریخی شهرها طی مسیر سفر، بهره‌مندی از امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵ دقیقه‌ای بعد از هر دو ساعت رانندگی در طول سفر ازجمله راه‌کارهای سودمند در کاهش تصادفات به شمار می‌آید.
وی متذکر شد: همچنین اطلاعات بازه مشابه سفرهای استانی در سال گذشته نشان می‌دهد ساعات اوج تردد بین ۱۷ تا ۲۰ بوده که رانندگان محترم می‌توانند از ساعات دیگری برای تنظیم سفر خود در زمان خلوتی جاده ها استفاده کنند البته رعایت سرعت مجاز به عنوان مهمترین عامل در کاهش تصادفات شدید را نباید از نظر دور داشته باشند.
سرپرست اداره مدیریت راه‌های خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اعمال قانون رانندگان متخلف به صورت هوشمند به وسیله بیش از ۵۰ سامانه‌ی ثبت تخلف سرعت این مرکز (که در پنج ماهه ابتدای امسال بیش از ۶۰ هزار مورد بوده است) بتواند امنیت سایر کاربران و مسافرین جاده‌ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای در محورهای استان باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۵/ ۱۴/