مدیر عامل هلال احمر خراسان جنوبی؛

پایش ۱۶ هزار مکان عمومی در طرح ناظران سلامت

رضایی گفت:۱۶ هزار و ۷۶۸ مکان عمومی خراسان جنوبی در طرح ناظران سلامت به منظور مقابله با انتشار ویروس کرونا مورد بازرسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ناظران سلامت در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با همکاری اعضای جوان و داوطلب در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان جهت بازرسی از اصناف با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ آذرماه سال قبل آغاز و همچنان ادامه دارد.

رضایی اجرای طرح ناظران سلامت را در کاهش آمار مبتلایان به کرونا اثرگذار دانست و افزود: در چارچوب این طرح نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در مراکز اداری، تجاری و عمومی توسط تیم‌های متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: در صورت استمرار بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی، مراتب برای انجام اقدامات لازم به دانشگاه علوم پزشکی گزارش و برابر مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اینکه تاکنون ۱۶ هزار و ۷۶۸ مورد بازرسی از اماکن انجام شده است، افزود: از آغاز اجرای این بازرسی‌ها ۳۷ هزار و ۳۶۷ نفر با همراهی داوطلبانه هشت هزار و ۱۱۹ نفر روز از جوانان هلال احمر تحت پوشش خدمات این طرح قرار گرفته اند.

رضایی با اشاره به واکسیناسیون سراسری برای مقابله با ویروس کرونا، افزود: اطلاع‌رسانی، آموزش وآگاه سازی مردم به منظور انجام واکسیناسیون از دیگر اقداماتی است که از نیمه دوم خرداد ماه در قالب این طرح آغاز شده است.

وی از ارائه آموزش‌های مرتبط در خصوص واکسیناسیون کرونا به ۴ هزار و ۳۰۰ نفر خبر داد و گفت: خوشبختانه با اجرای طرح ناظران سلامت عادی‌انگاری در اماکن عمومی کاهش یافته و روند ابتلا به کرونا هم در هفته‌های اخیر سیر نزولی داشته است که امیدواریم با همراهی مردم این روند ادامه یابد.
انتهای پیام /۳