نایب رئیس هیات کُشتی بانوان خراسان جنوبی مطرح کرد؛

پتانسیل خوب خراسان‌جنوبی در کُشتی بانوان/ نبود سالن و مربی مشکلات این رشته ورزشی است

احراری گفت: مهمترین کمبودی که در این رشته در حال حاضر با آن مواجه هستیم کمبود مربی در سطح استان و نبودن سالن تمرین برای بانوان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فاطمه احراری نایب رئیس هیات کُشتی بانوان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کُشتی بانوان در استان خراسان جنوبی دارای پتانسیل بسیار بالایی است.

وی افزود: در استان خراسان جنوبی از لحاظ فنی و جسمانی پتانسیل هایی خوبی وجود دارد که می‌توان به این رشته نگاه ویژه‌ای داشت.

نایب رئیس هیات کُشتی بانوان خراسان جنوبی بیان کرد: در سالهای گذشته از کشتی گیران خراسان جنوبی در اردوی تیم ملی حضور داشته اند که امیدواریم با حمایت و فرهنگ سازی در این رشته در تیم ملی ورزشکار داشته باشیم و کسب مدال کنیم.

احراری با بیان این‌که برای رشد و توسعه این ورزش در وحله اول نیاز به فرهنگ سازی در جامعه و جایگاه این ورزش در خانواده‌ها داریم، عنوان کرد: ممکن است خیلی از افراد به دلیل عدم اطلاع از این رشته آن را مناسب بانوان ندادند در صورتی کُشتی کلاسیک بانوان (آلیش) شبیه جودو بوده و با پوشش مناسب برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: لباس کُشتی لباس مخصوصی است و به گونه ای طراحی شده که با کمربند است و اجرای فن بیشتر توسط کمربند صورت می‌گیرد.

نایب رئیس هیات کُشتی بانوان خراسان جنوبی در مورد حمایت از این رشته ورزشی، گفت: برای حمایت از این رشته برای بانوان باید موضوع اختصاص بودجه سالن‌های تمرین و مربی حرفه‌ای برای تمرین مد نظر باشد.

احراری خاطرنشان کرد: مهمترین کمبودی که در این رشته در حال حاضر با آن مواجه هستیم کمبود مربی در سطح استان و نبودن سالن تمرین برای بانوان است که امیدواریم هر چه سریعتر با برگزاری دوره‌های مربیگری با مجوز فدراسیون و مشخص کردن سالن تمرین بانوان بتوانیم براین مشکل فائق آییم.

وی بیان کرد: برای این ورزش آینده بسیار خوب و روشنی رو پیش‌بینی می‌کنم با حمایت‌های رئیس هیات کشتی استان بسیار به جذب استعداد یابی و حضور در تیم ملی و کسب مدال امیدواریم.

نایب رئیس هیات کُشتی بانوان خراسان جنوبی گفت: استقبال بانوان در این رشته مطلوب و خوب است در صورت شناساندن آن به جامعه هدف می‌تواند کمک چشمگیر در جذب و استقبال ورزشکاران باشد.

احراری تصریح کرد: استان خراسان جنوبی با پتانسیل‌های خوبی که در این رشته دارد می‌تواند از استان‌های مطرح در این ورزش باشد.

وی با بیان این‌که در سال ۹۸ میزبان تیم ملی بانوان کشور بودیم ، افزود: برگزاری این اردوها در استان باعث هر چه بهتر آشنا شدن ورزشکاران با این رشته است و مایل هستیم در صورت موافقت فدراسیون میزبانی و مسابقات منطقه‌ای بیشتری در استان برای بانوان برگزار کنیم.

انتهای پیام/۱۲۷