نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

پدافند غیرعامل به معنای هوشیاری و بیداری لحظه به لحظه است

آیت الله عبادی با بیان اینکه پدافند غیرعامل مسئله بسیار حائز اهمیتی است، گفت: عرصه پدافند غیرعامل جهاد فی سبیل الله بوده و بایستی با هوشیاری با تهاجمات دشمن مقابله کرد.

به گزارش خاورستان، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در دیدار با رابطین ستاد استانی پدافند غیر عامل خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حیات نباتی، حیوانی و انسانی از انواع مختلف حیات در زمین است و در جامعه انسانی نیز حیات شامل حیات علمی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، گفت: هر کدام از این حیات‌ها تولیدی است و در معرض انواع آفت‌ها قرار دارد و هر جامعه ای که بخواهد حیات خود را حفظ کند باید لیاقت و شایستگی آن حیات را داشته باشد والا محکوم به فنا است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه انسان در سه میدان مبارزه باید شایستگی خود را نشان دهد والا محکوم به فنا است؛ اظهار کرد: یک میدان، میدان طبیعت است و بسیاری از عوامل طبیعی این استعداد را دارد که به حیات انسان خاتمه بدهد و انسان باید برای ادامه حیات خود با انواع آفت‌ها و خطرات زمینی مبارزه کند.
وی میدان بعدی مبارزه انسان را میدان مبارزه با نفس خویش دانست و افزود: بر اساس حدیث پیامبر اکرم(ص) که فرمودند:« بالاترین دشمنان تو همان نفس اماره و احساسات سرکش تو است»؛گاهی انسان خواسته‌ها، آرمان‌ها و هوس‌های نفسانی دارد که بدترین دشمنش است.
آیت‌الله عبادی با تاکید بر اینکه صحنه سوم مبارزه انسان‌ها برای ادامه حیات خویش، مبارزه جامعه‌های مختلف بشری با یکدیگر است، بیان کرد: در این مبارزه جامعه‌ای می تواند حیات خودش را حفظ کند که توان مقابله با جامعه‌های دیگر را داشته باشد.
امام جمعه بیرجند تصریح کرد: امروزه در مبارزات جامعه بشری یک تفاوتی بزرگی نسبت به گذشته وجود دارد؛ چرا که در زمان قدیم جنگ برای هر دو گروه هزینه‌های زیادی داشت؛ اما در جنگ‌های امروزی گاهی برای مهاجم هزینه چندانی نداشته و از نظر فیزیکی مخرب هم نیست.
آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه ابزار این نوع جنگ خودش یک صنعت و علم است، گفت: اگر این علم و صنعت در خدمت بشر قرار بگیرد، بهترین و سریع ترین خدمات در اختیار انسان‌ها قرار می‌گیرد، ولی اگر رنگ مخرب به خود بگیرد، سریع‌ترین و بدترین تخریب‌ها را در همه‌ی صحنه‌های زندگی جامعه بشری خواهد داشت.
وی انواع نفوذ‌های سیاسی؛ تهاجم‌های فرهنگی، استعمال مواد مخدر و جنگ‌های اقتصادی و روانی را از جمله مهمترین موارد این نوع جنگ‌ برشمرد و گفت: ابزار آن هم ابزار الکترونیکی و فضاهای مجازی است و این موارد هم محدود نخواهد بود؛ تا به امروز این موارد را به جنگ فرستاده‌اند، اما در آینده انواع دیگری از این مدل جنگ را برنامه ریزی کرده و به جنگ علیه جامعه بشری می فرستند.
نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی بر آمادگی کامل جهت مقابله با هر نوع جنگی که علیه جامعه ما ایجاد شود تاکید کرد و افزود: حیات فرهنگی، عقیدتی، اقتصادی و سیاسی ما به دفاع در این جنگ‌ها بستگی دارد.
آیت‌الله عبادی با اشاره به اینکه از ۲۰۰ سال قبل که پای استعمار در کشورهای اسلامی باز شد همواره تلاش کرده‌اند که کشورهای اسلامی را عقب مانده نگه داشته و در موارد مختلفی از جمله در بازه جنگ جهانی اول نصف جمعیت کشور را در اثر قحطی و تحریم از بین بردند، خاطر نشان کرد: این کشورهای استعماری بارها تاریخ اسلام را تغییر دادند و نوکران بی اختیاری را در کشور گماردند.
وی افزود: حتی بعد از انقلاب کشورهای مختلفی علیه ایران وارد جنگ نظامی شدند به طوری که حتی ایران از وارد کردن سیم خاردار محروم بود؛ سپس ادعا کردند کار ایران اسلامی دیگر تمام است؛ اما این لطف خدا بود که مردم ما ازاین میدان جنگ سرفراز بیرون آمدند.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه امروز هم صحنه‌های جنگ مختلفی وجود دارد و در داخل کشور هم انسان‌های ضعیفی هستند که تسلیم دشمنان شده‌اند، بیان کرد: این افراد باعث تهدید شدن حیات جامعه ما هستند.
آیت‌الله عبادی با اشاره بر اینکه در همه صحنه‌ها زد و خورد و آسیب وجود دارد، گفت: اما این آسیب‌ها در بعد معنوی برای شما ذخیره‌ای خواهد بود.
وی با تاکید براینکه امروز انقلاب اسلامی محدود به مرزهای کشور نیست؛ گفت: صحنه امروز صحنه بین المللی است؛ به طوری که امروز مردم شهرهای واشنگتن، برلین، لندن و پاریس هم در خیابان‌ها آرمان انقلاب اسلامی که عدالت طلبی است را فریاد می زنند؛ لذا امروز دیگر تنها مردم ایران نیستند که فریاد عدالت خواهی سر می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تاکید بر اهمیت پدافند غیرعامل در جامعه اظهار کرد: در موضوع پدافند غیر عامل نمی توان گزارش داد باید لحظه به لحظه بیدار و هوشیار بود؛ باید با هوشیاری از هر سمتی که دشمن آسیب وارد کند آماده مقابله کردن با دشمن بود.
آیت‌الله عبادی در پایان خاطر نشان کرد: این جنگ(عرصه پدافند غیرعامل) جهاد فی سبیل الله است هر چند که کوچک دیده شود، اما در باطن بسیار کار بزرگی است.
انتهای پیام/