دادستان عمومی و انقلاب بیرجند:

پرتاب مواد محترقه جرم مشهود است/برخورد با هنجارشکنان چهارشنبه‌سوری

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با بیان اینکه پرتاب مواد محترقه جرم مشهود است، گفت: با افراد هنجارشکنی که امنیت مردم را سلب می‌کنند برخورد شدید می شود.

به گزارش خاورستان، حجت‌الاسلام علی نسائی زهان صبح امروز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: استان خراسان جنوبی به دلیل پشتکار و تلاش بی‌وقفه نیروهای انتظامی و قضایی به لحاظ امنیتی در وضعیت سفید است و بهترین عملکرد در زمینه اغتشاشات پاییز امسال را داشت.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند با اشاره به کشفیات مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان در استان، افزود: در سال گذشته بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان از وسایل نقلیه و اموال قاچاقچیان مواد مخدر مصادره و وجوه حاصل از فروش آن به حساب خزانه دولت واریز شد.

دادستان بیرجند متذکر شد: در خراسان جنوبی به مجرمان اجازه نخواهیم که در این استان مشکل ناامنی ایجاد کنند و با هوشیاری و تعامل خوب انتظامی و قضایی کاری خواهیم کرد که بزهکاران پشیمان شوند در این استان مرتکب جرم و تخلف شوند.

حجت الاسلام نسائی زهان در ادامه به چهارشنبه آخر سال و حوادث ناشی از آن اشاره کرد و افزود: بارها اعلام کردیم که ما با شادی و تفریح مردم مخالف نیستیم و وظیفه ماست از تفریحات سالم مردم حمایت و امنیت آنان را تأمین کنیم.

وی با اشاره به اینکه پرتاب مواد محترقه غیرمجاز و خطرناک جرم مشهود است، بیان کرد: اما با افرادی که هنجارشکنی دارند و به بهانه چهارشنبه‌سوری مرتکب جرم می‌شوند و امنیت مردم را سلب می‌کنند در چارچوب قانون برخورد شدید خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم چهارشنبه‌سوری که یک سنت دیرینه است به مراسمی حادثه‌ساز تبدیل شود، متذکر شد: رانندگان موتورسیکلت‌ها و خودروهایی که با مصرف مشروبات موجب آزار و اذیت مردم شوند وسایل نقلیه عمومی آنان تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ توقیف خواهد شد.

حجت الاسلام نسائی زهان خطاب به دستگاه‌های اجرایی، تصریح کرد: وظیفه اوقاف و‌ میراث فرهنگی است که درب چاه‌های امکان در تملک خود را مسدود کنند چون اگر کسی آسیب ببیند به سراغ این دستگاه‌ها خواهیم رفت.

دادستان بیرجند با اشاره به رسیدگی ۹۵ هزار و ۸۵ فقره کیفری از ابتدای امسال تاکنون در دادسراهای سطح استان، بیان کرد:  از این میزان ۳۸ هزار و ۹۶۷ فقره پرونده کیفری توسط ۲۲ قاضی در دادسرای بیرجند رسیدگی شده است.

وی در پایان افزود: هر چه در پرونده‌های کیفری سرعت عمل رسیدگی داشته باشیم بازدارندگی خواهد داشت.

انتهای پیام/۱۰