از ابتدای طرح اشتغال روستایی انجام شد

پرداخت بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های اشتغال روستایی

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت: از این ابتدای اجرای طرح اشتغال روستایی تاکنون ۲۵۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک هزار و ۸۱۷ طرح در استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی فاطمی مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری خراسان جنوبی، اظهار کرد: سهم خراسان جنوبی از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۲.۸ درصد تسهیلات کشوری بوده است.
وی با بیان اینکه سهم استان از محل تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۳۵۹ میلیارد تومان بوده، افزود: تاکنون ۳۲۳ میلیارد تومان معادل ۹۰ درصد سهمیه به استان ابلاغ شده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای طرح اشتغال روستایی تعداد ۸ هزار و ۱۱۷ نفر به مبلغ ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان در سامانه کارا ثبت نام کردند.
فاطمی ادامه داد: از این تعداد ۲ هزار و ۸۸۷ طرح توسط کمیته فنی و کارگروه اشتغال به مبلغ ۵۱۳ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده و تاکنون یک هزار و ۸۳۱ طرح با مبلغ ۲۶۵ میلیارد تومان قرارداد با بانکها منعقد شده است.
وی خاطرنشان کرد: در مجموع از این محل تاکنون ۲۵۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به یک هزار و ۸۱۷ طرح در استان پرداخت شده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه یک هزار و ۱۷۸ طرح با هدف جلوگیری از هدررفت احتمالی منابع نظارت شده، افزود: ۶۴ درصد طرح‌ها حداقل یک مرحله نظارت شده تا کمترین انحراف را داشته باشد.
فاطمی اظهار کرد : از مجموع تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری مبلغ ۶۸ میلیارد تومان سهمیه ابلاغی به بانک‌های عامل استان باقی مانده که از این مبلغ ۳۰ میلیارد تومان مانده نهادهای غیرحمایتی و ۳۷ میلیارد تومان آن مانده اعتبارات نهادهای حمایتی است.
وی با اشاره به اینکه سهمیه خراسان جنوبی از محل تسهیلات تفاهم نامه‌های سه جانبه اشتغال مناطق محروم ریاست جمهوری ۱۰۹ میلیارد تومان بوده، خاطرنشان کرد: تاکنون به ۲۴۴ طرح به مبلغ ۶۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با پیش بینی یک هزار و ۳۸ نفر اشتغال تسهیلات پرداخت شده است.
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی گفت: از محل طرح‌های مشارکتی نیز در مجموع ۱۰ طرح به مبلغ ۱۵ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان در استان از سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ پرداخت شده است.
انتهای پیام/۱۲۷