رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک بیرجند خبرداد

پرداخت بیش از ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان بیرجند/۳۰ درصد سهمیه تسهیلات غیرمددجویان تکمیل شده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک بیرجند با اشاره به صندوق امداد ولایت گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 635 میلیون تومان تسهیلات به 54 نفر از خانواده‌های مددجو پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید حمیدرضا حسینی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک بیرجند پیش ازظهرامروز در یازدهمین کمیته اشتغال و برنامه‌ریزی بیرجند با بیان این که تاکنون۱۹ پرونده اشتغال از ناحیه یک و دو کمیته امداد امام (ره) بیرجند به بانک های عامل معرفی‌شده‌اند،اظهارکرد:از تعدادمذکور،۲ پرونده موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
وی ادامه داد:از دو پرونده فوق، یک پرونده مربوط به راه‌اندازی کارگاه تولید فرغون و یک پرونده هم مربوط به ایجاد گاوداری بوده که به هر کدام از این پرونده ها مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک بیرجند با بیان این که از بانک ها تقاضا می شود که از سختگیری های خویش در پرداخت تسهیلات به متقاضیان بکاهند،یادآور شد: هدف از اجرای این طرح‌ها توانمندی و ایجاد اشتغال برای افراد است.
حسینی اضافه کرد: همچنین از محل بند “ب” تبصره ۱۶ قانون بودجه، تعداد۲۰۱ پرونده به بانک ها ارسال شده است.
وی با اشاره به صندوق امداد ولایت نیز ابرازکرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۳۵ میلیون تومان تسهیلات به ۵۴ نفر از خانواده‌های مددجو پرداخت شده است.
وی با اشاره به این که براساس قانون می بایست ۷۰درصد از اعتبارات این صندوق به افراد مددجو پرداخت شود،مطرح کرد: می‌توانیم ۳۰ درصد اعتبارات را به افراد غیر مددجو پرداخت کنیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه یک بیرجند افزود: برای سال جاری ۳۰ درصد سهمیه افراد غیر مددجو در منطقه یک و دو بیرجند تکمیل شده است.
احمد مقدم معاون فنی وحرفه ای شهرستان بیرجند نیز دراین جلسه به طرح مهارت آموزی روستائیان اشاره ای داشت و گفت:در بحث فرایند اجرا برای طرح مذکور،گام نخست نیازسنجی آموزشی و گام دوم نیز برنامه ریزی و اجرای آموزش است.
وی ادامه داد:گام سوم در طرح مهارت آموزی روستائیان،سنجش و ارزشیابی مهارت و همچنین صدورگواهینامه مهارت است.
معاون فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند شناسایی متقاضیان آموزش،سرفصل های آموزشی،مربی آموزش دهنده،ثبت مربیان،دوره ها و کارآموزان درپورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای،اجرای آموزش های تئوری و عملی و صدور گواهینامه را،جزو مراحل اجرای دوره های مهارتی طرح مهارت آموزی روستائیان اعلام کرد.
انتهای پیام/۱۰۱