ابراهیمی خبرداد

پرداخت ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات گوشت قرمز به عشایر

سرپرست اداره امور عشایر خراسان‌جنوبی گفت: حدود ۱۹ میلیارد تومان تسهیلات در ده ماهه امسال، در طرح زنجیره گوشت قرمز به عشایر خراسان جنوبی پرداخت شده است.

به گزارش خاورستان، محمدابراهیم ابراهیمی سرپرست اداره امور عشایر خراسان‌جنوبی گفت: در ده ماه امسال ۱۸ میلیارد و ۴۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۱۴ درصد برای تولید گوشت در طرح زنجیره گوشت قرمز ، جذب و به ۲۳۰ نفر از عشایر استان پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات طرح‌های ایجاد اشتغال در مناطق عشایری به ۷۴۲ نفر از عشایر پرداخت شده است.

سرپرست اداره امور عشایر خراسان‌جنوبی گفت: در بحث توزیع نهاده‌های دامی نیز در مرحله اول ۱۰ هزار تن کنستانتره دامی تلفیقی دام روستایی و عشایری در ۶ ماه نخست امسال توزیع شده و در مرحله دوم نیز هفت هزار و ۷۰۰ تن کنستانتره دامی تلفیقی برای دام روستایی و عشایری از آذر ماه تاکنون در حال توزیع است.

ابراهیمی افزود: قیمت این نهاده‌ها ۳۰ درصد پایین‌تر از قیمت نهاده‌های با ارز نیمایی است.

وی یادآورشد: همچنین ۵ هزار تن جو مدت دار سه ماهه و قابل تمدید تا ۳ ماه دیگر با قیمت مصوب از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، ویژه دام عشایر تخصیص داده شده که پس از بارگذاری در سامانه بازارگاه در مناطق عشایری استان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ ۵