مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی خبر داد

پرداخت ۳۶۲ میلیارد ریال تسهیلات به بخش گلخانه/ ۱۴ هکتار گلخانه ایجاد شد

مودی به پرداخت تسهیلات به بخش گلخانه‌ها اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری ۸۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۶۲ میلیارد ریال با نرخ ۷ درصد پرداخت شده که 14 هکتار گلخانه ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین مودی مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۳ از خراسان بزرگ تفکیک شد در حالی که بانک کشاورزی با تمهیداتی که اندیشیده شد در سال ۱۳۸۰ مستقل شده است.
وی افزود: از سال ۱۳۸۰ تاکنون بیش از ۶۷۴ هزار فقره تسهیلات به مبلغ بیش از ۵۸ هزار میلیارد ریال به تولیدکنندگان بخش کشاورزی و سایر بخش‌ها پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری هشت هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال به ۲۸ هزار نفر متقاضی، تسهیلات پرداخت شده است که نسبت به سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است.
مودی با بیان این‌که بانک‌ها بین ۸۰ تا ۸۵ درصد منابع به دست آمده را می‌توانند تسهیلات پرداخت کنند، افزود: منابع ما ۱۳ میلیارد ریال بوده که ۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال پرداختی به بخش کشاورزی پرداخت شده است.
وی با بیان این‌که از ابتدای سال جاری تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت شده که حدود ۵۰ درصد آن توسط بانک کشاورزی بوده است، افزود: تاکنون یک هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال تسهیلات به تعداد یک هزار و ۸۴ نفر پرداخت شده که نرخ آن در مناطق مرزی ۴ درصد و در سایر مناطق ۶ درصد بوده که عمدتا در بخش کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع دستی و گردشگری پرداخت و دو هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی که ۳ درصد یارانه به آن پرداخت و نرخ آن نیز ۱۵ درصد است و در این بخش تاکنون مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مودی تصریح کرد: تسهیلات تولید به عشایر کوچنده با رویکرد تولید گوشت قرمز داده می‌شود که نرخ آن ۴ درصد و از ابتدای سال جاری به تعداد یک هزار و ۲۰۰ فقره به مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری نیز تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به نهادهای حمایتی ۲۹۰ فقره پرداخت شده به ارزش ۱۰۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تسهیلاتی نیز بانک کشاورزی با صندوق توسعه ملی قرارداد داشته است که این تسهیلات با نرخ ۱۰ درصد پرداخت می‌شود و از ابتدای سال جاری یک هزار و ۱۸۷ فقره تسهیلات به مبلغ بیش از ۴۱۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مودی به وقوع سیل در سال ۹۷ در استان اشاره کرد و گفت: در خصوص سیل گذشته اعتباراتی با نرخ ۵ درصد را دریافت کردیم که در مجموع چهار هزار و ۸۵ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۲۲ میلیارد ریال در سال گذشته و امسال پرداخت شده است.
وی به پرداخت تسهیلات بخش گلخانه اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۸۳ فقره تسهیلات به مبلغ ۳۶۲ میلیارد ریال با نرخ ۷ درصد پرداخت شده که ۱۴ هکتار گلخانه ایجاد شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری یک هزار و ۴۶۴ فقره تسهیلات به مبلغ ۴۴۸ میلیارد ریال به زوج های جوان پرداخت شده که به هر زوجه مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال اختصاص پیدا کرده است.
مودی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری طبق مفاد لام تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۸ افرادی که مشمول بخشودگی سود و جرائم زیر یک میلیارد ریال بوده‌اند ۴۸۰ نفر بودند که ۸۳ میلیارد ریال میزان بخشودگی بوده است.
وی به بخشودگی بند خ ماده ۳۳ قانون ۵ ساله برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: بر این اساس بدهکارانی که بدهی آنها از تاریخ یک مهر ماه ۹۶ لغایت ۳۱ شهریور ماه ۹۸ بوده و دچار خسارت شده‌اند سود و جرائم آن‌ها بخشیده شده و اصل بدهی آنها به مدت سه سال تمدید شده است که در این خصوص تاکنون ۱۰ هزار و ۳۹۳ نفر از این مساعدت برخوردار و یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال مطالبات این افراد به مدت سه سال تمدید شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بیش از سه هزار و ۲۰۰ نفر مشمول این بخشودگی می شدند که مراجعه نکردند و با توجه به این که به روزهای پایان سال نزدیک می شویم این افراد هم مراجعه و از این دستور العمل برخوردار شوند.
مودی تصریح کرد: افرادی نیز بودند که مشمول این دو تبصره و دستور العمل نمی شدند اما با توجه به ضوابط داخلی پنج هزار و ۸۰۰ نفر از کشاورزان که از مزایای ضوابط داخلی بانک استفاده کردند و تسهیلات آنها که بیش از ۲ هزار میلیارد ریال بوده به مدت یک سال تمدید شده است.
وی به بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: ۲۱۱ میلیارد ریال غرامت در سال زارعی گذشته به بیمه‌گذاران پرداخت شده است که در زیر بخش دام و طیور ۱۷٫۵ میلیارد ریال، زراعت ۲۰ میلیارد ریال و باغ نیز ۱۷۴ میلیارد ریال پرداخت شده است.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: در سال جاری گذشته ۹۵ میلیارد حق بیمه دریافت شد که دو برابر این حق بیمه غرامت پرداخت شده است.
مودی با اشاره به این‌که بیمه گل نرگس در حال کارشناسی است و سال آینده اجرا خواهد شد، تصریح کرد: بیمه ماشین آلات کشاورزی و گلخانه به تازگی تحت پوشش صندوق بیمه قرار گرفته و افرادی که متقاضی دریافت بیمه هستند می‌توانند مراجعه کنند.
وی به مسئولیت‌های اجتماعی بانک کشاورزی اشاره و افزود: همکاری با مجمع خیرین سلامت استان که مرکز جامع سلامت شهر مود با اعتبار ۷ میلیارد ریال بانک کشاورزی در ابتدای سال افتتاح و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد.
مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۴۰۰ بسته نوشت افزار بین مدارس مناطق محروم استان، توزیع شده است.
مودی تصریح کرد: در بانک کشاورزی رمز ثابت از ۱۳ بهمن ماه حذف و رمز دوم پویا باید استفاده شود و افرادی که بخواهند زیر یک میلیون ریال در روز تراکنش داشته باشند می‌توانند از همان رمز دوم ثابت استفاده کردند.
وی با اشاره به این‌که در پرداخت تسهیلات بین بانک‌های استان اول هستیم، افزود: در پرداخت تسهیلات محدودیت نداریم و تصویب تسهیلات تا سقف ۷ میلیارد تومان است و در بخش گلخانه‌ای نیز تا ۱۴ میلیارد تومان پرداخت می شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲