معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی خبر داد:

پرداخت ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های تولیدی و اشتغالزایی

اشرفی گفت: ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال از محل بند الف تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۴۰۰ در خراسان جنوبی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد اشرفی امروز در کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ اظهارکرد: در راستای توسعه و تسهیل اشتغالزایی و رشد شاخص‌های توسعه استان دولت تسهیلات تکلیفی را برای بانک‌های خصوصی و دولتی مشخص کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: از محل منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تا کنون بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات به ۸۱۳ طرح پرداخت شده است، ادامه داد: تلاش می‌شود تا پایان شهریور ماه جذب تسهیلات تخصیصی را به صورت ۱۰۰ درصد داشته باشیم.

به گفته وی سقف اعتبار تخصیصی از محل بند الف تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۰ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

اشرفی با گلایه از برخی بانک‌های خصوصی در استان متذکر شد: وقتی شعبه‌ای از بانک‌های خصوصی در استان فعال است باید متناسب با فعالیتی که در استان دارد خدمات هم در حوزه توسعه اقتصادی استان بدهد.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۵۱ طرح کارآفرینی و اشتغال در استان مصوب و به بانک‌ها معرفی شده است، بیان کرد: تا پایان شهریور ماه مهلت جذب تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بوجه ۱۴۰۰ تمدید شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی پیگیری لازم را داشته باشند که اگر متقاضی در مهلت تعریف شده به بانک مراجعه نکرد و یا قصد استفاده از تسهیلات را نداشت طرح جایگزین به بانک معرفی شود.

اشرفی بیان کرد: پیش بینی می‌شود با روند جذب فعلی رقم تسهیلاتی استان از محل بند الف تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۱ نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی افزود: از متقاضیان سرمایه گذاری و افرادی که در راستای توسعه اقتصادی استان می‌خواهند گام بردارند تقاضا داریم تا از طریق دبیرخانه تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ و ادارت مربوطه طرح‌های خود را ارسال کنند تا بتوانیم گامی در راستای توسعه اقتصادی استان برداریم.

انتهای پیام/۱۰