مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی:

پرداخت ۱۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان خراسان جنوبی از ابتدای امسال

سلم آبادی گفت: در سه‌ ماه نخست امسال بیش از ۱۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، رضا سلم آبادی امروز در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در سه‌ ماه نخست امسال بیش از ۱۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه از طریق صندوق امداد ولایت در زمینه کارگشایی، خودکفایی، مسکن و شهریه دانشجویی به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و نیازمندان پرداخت شده است.
وی گفت: از وام پرداختی ۸۲۰ مورد در قالب کارگشایی و حمایتی، ۳۵ مورد اشتغال، ۲۸۰ مورد تعمیر و ساخت مسکن و ۱۹ مورد ودیعه مسکن بوده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه افزود: با گردش وجه سپرده گزارش‌شده از سوی نیکوکاران در این صندوق امکان پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر بدون دریافت سود بانکی فراهم می‌شود.
سلم آبادی خاطر نشان کرد: تسهیلات پرداختی به مددجویان و اقشار آسیب پذیر تا مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بدون اخذ کارمزد و بیش از آن با کارمزد سه درصد پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۱۰ هزار نفر در این صندوق سپرده‌گذاری و افتتاح حساب کرده‌اند، افزود: این صندوق از ابتدای تاسیس ۳۰ هزار و ۹۵۰ مورد تسهیلات قرض‌ الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت کرده است.
سلم آبادی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی به نیازمندان برای ایجاد اشتغال، امور درمانی، ازدواج، تحصیلی، بدهی و تعمیر، ساخت و ودیعه مسکن پرداخت می‌شود، گفت: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۷۶ مورد تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان ۱۰۸ میلیارد تومان به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت شده است.
انتهای پیام/۷