در گام دوم نهضت کمک مومنانه انجام شد

پرداخت ۳ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در خراسان‌جنوبی/ آغاز مرحله دوم کمک مومنانه هفتم محرم

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و اجرای مرحله اول از گام دوم نهضت کمک مومنانه در بازه زمانی دهه ولایت با کمک منابع خیرین، کمک‌های مردمی و دستگاه‌های همکار و نهادها، خدماتی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان به نیازمندان و مناطق محروم و تسهیلاتی به ارزش ۳ میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و اجرای مرحله اول از گام دوم نهضت کمک مومنانه در بازه زمانی دهه ولایت با کمک منابع خیرین، کمک‌های مردمی و دستگاه‌های همکار و نهادها، خدماتی به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان به نیازمندان و مناطق محروم و تسهیلاتی به ارزش ۳ میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده از کرونا ارائه شد.
وی افزود: خدمات ارائه شده در مرحله اول از گام دوم نهضت کمک مومنانه در استان شامل توزیع بسته‌های معیشتی، نان، گوشت ،کارت هدیه، جهیزیه، لوازم التحریر، پوشاک، کفش و همچنین وام قرض الحسنه می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در مرحله اول انجام گرفت با توجه به همزمانی با ایام عید قربان و غدیر ، بحث قربانی در روز عید قربان و اطعام در روز عید غدیر خم انجام شد و خوشبختانه با فرهنگ‌سازی که امسال انجام گرفت در روز عید غدیرخم شاهد گسترش قابل توجه طرح اطعام علوی در سطح استان بودیم.
هنری خاطرنشان کرد: در روز عید غدیر بیش از ۱۴۶ هزار پرس غذای گرم در استان طبخ و توزیع شد که جمعا در مرحله اول بیش از ۲۷۸ هزار پرس غذای گرم به ارزش۳ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شده است.
وی اظهار کرد: در این مرحله ۳۵۸ جهیزیه به ارزش ۴ میلیارد و ۷۲۸ میلیون تومان، بیش از ۱۶۰۰ کارت هدیه به ارزش ۴۴۷ میلیون تومان، ۱۵هزار بسته معیشتی به ارزش ۳ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان، بیش از ۱۴ هزار قرص نان به ارزش ۸ میلیون تومان و همچنین تعداد بیش از ۱۳۷ هزار بسته گوشت به ارزش ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان شهرستان‌های استان توزیع شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که سال تحصیلی جدید نزدیک است و تهیه و توزیع اقلام آموزشی شامل لوازم التحریر، پوشاک، کیف و کفش در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته، گفت: در مرحله اول بیش از ۴ هزار بسته لوازم التحریر و ۴۰۰ دست کفش و پوشاک نو جمعا به ارزش ۴۸۰ میلیون تومان بین دانش آموزان مناطق کم برخوردار توزیع شده است.
هنری اظهار کرد: در راستای حمایت از مشاغل آسیب دیده از کرونا با کمک صندوق های قرض الحسنه و موسسات خیریه و نهادها تعداد ۴۲۵ فقره وام قرض الحسنه به ارزش ۳ میلیارد تومان به مشاغل آسیب دیده تحویل شد.
وی بیان کرد: با آغاز مرحله دوم از گام دوم نهضت کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم و با توجه به آغاز جمع آوری کمک‌ها امیدواریم با کمک و همدلی مردم و مسئولان همیشه در صحنه استان بتوانیم همانند مراحل قبلی کمک‌های خوبی را جمع آوری کنیم و مثل همیشه در مناطق کم برخوردار استان و افراد نیازمند که توسط گروه‌های جهادی و پایگاه محلات شناسایی شده‌اند اهدا کنیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از برپایی مراسم مرحله دوم در روز پنجشنبه مصادف با هفتم محرم الحرام ۱۴۴۲ در محل حسینیه جماران خبر داد.
انتهای پیام/۱۲۷