مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی خبر داد

پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بیش از ۱۳۰۰ طرح در سال‌جاری

زنگنه گفت: از ابتدای سال 1399 تاکنون بالغ بر 1300 طرح و مبلغ 400 میلیارد ریال تسهیلات در حوزه‌های مختلف به خصوص گردشگری و صنایع دستی، فرش، دامداری و فرآوری محصولات کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که زمینه اشتغال بیش از یک‌هزار و 100 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم شده است.

محمد زنگنه مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، گفت: صندوق کارآفرینی امید تنها مؤسسه‌ای مالی است که حامی کسب‌وکارهای خرد، کوچک و متوسط در سطح کشور است و هدف و رسالت صندوق، کمک به ایجاد کسب‌وکار و کارآفرینی و ایجاد شغل برای افرادی که صاحب ایده، فکر، تجریه و تخصص هستند اما تمکن مالی ندارند، است.
وی افزود: این مؤسسه در تمام حوزه‌هایی که نیاز مردم مرتفع شود و کسب‌وکاری جهت رفع نیاز اساسی مردم مؤثر واقع شود، ورود و بدون مباحث انتفاعی به صورت قرض‌الحسنه تسهیلات پرداخت می‌کند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: در حوزه‌های کشاورزی، فرآوری محصولات راهبردی خراسان جنوبی، تکمیل زنجیره ارزش و حمایت از محصولات و خدمات بازارمحور، شرکت‌های دانش‌بنیان، دامداری سبک و سنگین، صنایع دستی، گردشگری و بوم‌گردی، فرش و دستبافته‌های روستایی، صنوف و خدمات، IT، فرهنگ و هنر، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، ضروری و معیشت، درمان و تحصیل، تسهیلات با نرخ ۰ تا ۴ درصد پرداخت کرده‌ایم.
زنگنه افزود: این مؤسسه در هفت سال گذشته تاکنون بالغ بر ۲۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه در سطح استان برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ متقاضی و طرح پرداخت کرده است که زمینه اشتغال و تثبیت اشتغال بیش از هشت هزار نفر فراهم شده است.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون بالغ بر ۱۳۰۰ طرح و مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه‌های مختلف به خصوص گردشگری و صنایع دستی، فرش، دامداری و فرآوری محصولات کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که زمینه اشتغال بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم شده است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی گفت: این مؤسسه هدف و رسالت حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نو و کارآفرینی در تمام حوزه‌ها را داشته و توجه به مناطق روستایی، محروم و کمترتوسعه‌یافته و حاشیه شهرها را وظیفه اصلی و اساسی خود می‌داند.
انتهای پیام/۴