مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی خبر داد:

پرداخت ۸۳۵ میلیارد تومان تسهیلات تولید و اشتغال در خراسان جنوبی

ذاکریان از پرداخت 835 میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصر 18 از محل قانون بودجه 1400 در استان به منظور کارآفرینی، اشتغال و حمایت از تولید در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مرتضی ذاکریان مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس اعلام بانک ها تا کنون ۸۳۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل قانون بودجه ۱۴۰۰ برای حمایت از تولید، کارآفرینی و ایجاد اشتغال در استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: از مجموع دو هزار و ۸۸۹ طرح مصوب شده در کارگروه استانی بند الف تبصره ۱۸ تا کنون یک هزار و ۲۹۵ طرح تسهیلات را دریافت کرده اند.

ذاکریان ادامه داد: از مجموع ۸۸۵ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی نیز تا کنون ۸۳۵ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین طرح مرتبط با بخش کشاورزی بوده است، عنوان کرد: از یک هزار و ۱۱۸ طرح مصوب در این بخش تا کنون ۵۰۳ طرح به ارزش ۳۶۷ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی افزود: در بخش صنعت و معدن از مجموع ۵۲ طرح ۱۱ طرح به ارزش ۲۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

ذاکریان در ادامه گفت: در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مجموع ۴۳۲ طرح به ارزش ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ بر ۳۶ میلیارد تومان تا کنون پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی عنوان کرد: در حوزه علم و فناوری نیز از ۲۶ طرح که ۸۵ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان ۹ طرح به ارزش ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: از طرح های اداره کار نیز از مجموع ۳۳۴ طرح به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان تا کنون ۹۵ طرح به ارزش ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

ذاکریان بیان داشت: در حوزه آی سی تی مجموعا ۴۷ طرح داشته ایم که ۲۸ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی عنوان کرد: از طرح های کمیته امداد نیز ۴۵۸ طرح مصوب با ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات داشته ایم که ۲۰۰ طرح با ۲۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تامین منابع مالی شده است.

به گفته وی میزان پرداختی طرح های کمیته امداد از مجموع مصوب استان بیشتر بوده که بانک ها از محل منابع داخلی خود پرداخت داشته اند.

ذاکریان گفت: با پرداخت این تسهیلات بیش از ۱۱ هزار فرصت شغلی تثبیت و ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۶ هزار فرصت شغلی تثبیت و ۵ هزار شغل جدید ایجاد شده است، عنوان کرد: پیش بینی می کنیم تحرک خوبی در حوزه های اقتصادی رخ دهد و ارزش افزوده استان در سال ۱۴۰۱ رشد قابل توجهی داشته باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۱ نیز بیش از دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به استان ابلاغ شده که پس از ابلاغ دستور العمل های مربوطه و قراردادهای عاملیت بانک ها به متقاضیان واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: متقاضیان می توانند برای دریافت این تسهیلات طرح های خود را به دستگاه های مربوطه ارائه تا پس از بررسی در کمیته های شهرستانی و کارگروه استانی از این تسهیلات بهره مند شوند.