استاندار خراسان جنوبی:

پرستاران فراتر از تعهدات و تکالیف اداری خدمت می‌کنند

استاندار خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت روز پرستار اظهار داشت: پرستاران همواره فراتر از الزامات، تعهدات و تکالیف اداری و تخصصی، به خدمت مشغول هستند و درخشان‌ترین صحنه‌ها مربوط به پشتکار آنان است.

به گزارش خاورستان،در پیام جواد قناعت به این کلام مقام معظم رهبری اشاره شده است که “پرستار فرشته‌ رحمت برای بیمار است. آن وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است، در آن ساعاتی که حتی همسر، فرزندان و پدر و مادر بیمار هم بالای سرش نیستند، چشم امیدش بعد از خدا به پرستار است و این پرستار است که مثل ملائکه‌ آسمانی، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی او پاسخ می‌دهد؛ اینها خیلی مهم است، اینها پیش خدای متعال فراموش نمی‌شود”.

وی افزود: به گواه آیات عدیده قرآن کریم، برای ما انسان‌ها مسیر پر فراز و نشیب سال‌های حیات تا ممات که با درد زاده شده و با رنج همگام است، به حکم تقدیر الهی همواره با گشایش‌هایی همراه می‌شود که دشواری مرارت‌ها را تسکین می‌دهند و بدون تردید پرستاران فرشتگان رحمتی هستند که این لحظه‌های تلخ را به نیکی همراهی می‌کنند و چونان مرهمی، طاقت طاق شده از بیماری‌ها را التیام می‌بخشند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: پرستاران، انسان‌های شریف و بزرگواری هستند که وجودشان با صبر، گذشت و مدارا آمیخته شده و همواره فراتر از الزامات و تعهدات و تکالیف اداری و تخصصی، به خدمت به بیماران مشغولند.

وی در این پیام نوشت: تلاش‌های ایثارگرانه و از خودگذشتگی‌های این عزیزان بر تارک تاریخ این مرز و بوم ثبت و ضبط شده و برای همیشه ماندگار است، چه آن روزهای آغشته به موشک و توپ و تانک دفاع مقدس که روزانه جان صدها نفر از زنان و مردان و کودکان و جوانان این سرزمین را تهدید می‌کرد، و چه ایام تلخ شیوع آلودگی‌های ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ که نه دستی به دوستی و نه آغوشی به گرمی می‌توانست حتی برای عزیزترین عزیزان باز شود، همواره درخشان‌ترین صحنه‌ها مربوط به پشتکار پرستارانی است که بی‌ هیچ چشمداشتی، بی‌پروا و متعهدانه در خط مقدم مبارزه ایستاده‌اند.

قناعت افزود: اینجانب ضمن تبریک ایام ولادت با سر سعادت عقیله بنی‌هاشم، پیام‌آور نهضت حسینی، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و گرامیداشت روز پرستار، از تلاش جهادگونه کادر درمان و بالاخص جامعه پرستاری کشور به‌ویژه در خراسان جنوبی تقدیر نموده، برای یکایک این عزیزان و خانواده‌های محترم‌شان که در تحمل سختی‌های این شغل شریف، نقشی بسزا دارند، از درگاه احدیت، عافیت و عاقبت بخیری مسالت دارم.

وی در پایان از خداوند برای همه خدمتگزاران صدیق در خدمت به مردم که مهمترین سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، توفیق بیش از پیش مسالت کرد.