پرطرفدارترین اسامی سال ۹۸ در خراسان جنوبی اعلام شد

پرطرفدار ترین اسامی دختر و پسر خراسان جنوبی در سال ۹۸ اعلام شد.

علیرضا مهرآور مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در یازده ماهه نخست سال جاری ۱۴ هزار و ۳۰۲ واقعه ولادت در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده که از این تعداد هفت هزار و ۲۹۲ مورد پسر و هفت هزار و ۱۰ مورد نیز دختر بوده است.
وی با اشاره به این‌که نام های ابوالفضل، امیرعلی و امیرحسین برطرفدارترین اسامی پسر در سال ۹۸ بودند، افزود: نام‌های حسین، علی، محمد، محمدحسین، محمدطاها، امیرعباس ومحمد مهدی در گروه پسران دارای بیشترین فراوانی نام در یازده ماهه نخست سال جاری بوده‌اند.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به این‌که در این مدت نام های فاطمه، فاطمه زهرا و زینب پرطرفدارترین اسامی دختران بوده است، گفت: حلما، زهرا، یسنا، ریحانه، نازنین زهرا، مرسانا وحسنا نیز در گروه دختران بیشترین فراوانی نام را به خود اختصاص داده اند.
مهرآور تصریح کرد: ولادت در خراسان جنوبی در یازده ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش بیش از ۸ درصدی مواجه بوده است.
وی افزود: در خراسان جنوبی تاکنون تعداد ۱۰۰ هزار و ۹۶۰ نفر به نام مبارک حضرت علی (ع) و القاب آن حضرت مزین و نام گذاری شده‌اند.
مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۶۰ نوزاد پسر به نام و القاب مبارک حضرت امیرالمومنین (ع) در خراسان جنوبی نام گذاری شده‌اند.
مهرآور با اشاره به این‌که نام های امیرعلی، علیرضا و علی اصغر دارای بیشترین فراوانی نام از مشتقات نام علی در سال جاری تاکنون بوده است، خاطر نشان کرد: نام های محمدعلی، مرتضی و علی اکبر نیز در رتبه‌های بعدی فراوانی نام و مشتقات علی هستند.
وی افزود: امیدواریم با انتخاب نام‌های متناسب برگفته از فرهنگ اسلامی و ایرانی، خراسان جنوبی همچون گذشته در زمره‌ی استان‌های دارای بیشترین نام‌های مذهبی در سطح کشور باشد.
انتهای پیام/ ۱۳۲