مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی:

پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند افزایش یافت

طهماسبی گفت: هواپیمایی پارس ایر طی یک پرواز آزمایشی امروز یکشنبه وارد فرودگاه بیرجند می‌شود.

به گزارش خاورستان، عظیم طهماسبی مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت هواپیمایی پارس به تازگی پس از انجام ممیزی ها و بازرسی های مختلف توسط کارشناسان سازمان هواپیمایی کشوری گواهینامه بهره‌برداری را دریافت کرده و شرکت هواپیمایی پارس ایر به زودی فعالیت پروازی خود را آغاز خواهد کرد.
وی اظهار کرد: این شرکت برای آغاز فعالیت خود تعداد ۳ فروند هواپیما را وارد کشور کرده است که برای اولین بار در کشور در چرخه صنعت حمل و نقل هوایی استفاده خواهد شد.
طهماسبی افزود: این مدل هواپیما ساخت کشور کانادا بوده و توانایی پذیرش ۵۰ نفر مسافر را دارد که با توجه به اینکه این هواپیماها جزو سری هواپیماهای بدنه کوچک تقسیم بندی می شوند بسیار مناسب مناطقی همچون خراسان جنوبی هستند.
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: از ابتدای ورود هواپیماهای یاد شده رایزنی جهت برقراری پروازها در مرکز استان صورت پذیرفت و با هماهنگی های صورت گرفته امروز طی یک پرواز آزمایشی میزبان این هواپیمایی خواهیم بود.
طهماسبی خاطرنشان کرد: امروز ضمن بازدید از امکانات فرودگاه بیرجند در خصوص برقراری پروازها و همکاری بیشتر گفت‌وگو خواهیم کرد و امیدواریم با توجه به مذاکرات انجام شده با معاون بازرگانی هواپیمایی پارس ایر مبنی بر ارائه خدمت به هموطنان خراسان جنوبی و برقراری مسیرهای جدید از فرودگاه بیرجند به استانهای همجوار ، بتوانیم هماهنگی لازم را با این شرکت داشته و تعداد پروازهای مرکز استان و فرودگاه طبس را افزایش دهیم.
در حال حاضر این شرکت در حال انجام پروازهای آزمایشی به نقاط مختلف کشور است و پیش بینی می‌شود از اردیبهشت ماه سال آینده به صورت رسمی فعالیت خود را در این استان آغاز کند.
انتهای پیام/۴