معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:

پروژه‌های قابل افتتاح خراسان جنوبی در هفته دولت باید بدون نقص باشد

عباس زاده گفت: هفته دولت امسال پروژه‌های عمرانی که بدون نقص و آماده بهره‌برداری کامل باشد، افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس‌زاده امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان در سال جاری که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اظهار کرد: در آینده نزدیک دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور آغاز می‌شود و پیش‌بینی شده خراسان جنوبی جزو اولین استان‌های مقصد این دور از سفرهای رئیس جمهور و هیات دولت باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اولین سال استقرار دولت مردمی فرصت مغتنمی برای ارایه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردمی است که این دولت را انتخاب کردند و حماسه بزرگی را سال گذشته رقم زدند.

عباس زاده با تأکید بر اینکه هفته دولت امسال پروژه‌های عمرانی که بدون نقص و آماده بهره‌برداری کامل باشد، افتتاح خواهد شد، گفت: همچنین عملیات اجرایی پروژه‌هایی که مجوزهای لازم را داشته باشند، آغاز می‌شود.

وی با اشاره به عملیات روانی دشمن برای القای ناکارآمدی دولت و نظام ، گفت: تقویت انسجام، وحدت ملی، همدلی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های اجرایی، امیدآفرینی و اعتماد بخشی در جامعه نسبت به ایجاد آینده بهتر از جمله اهداف ستاد گرامیداشت هفته دولت در استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین تشریح خدمات و دستاوردهای یک ساله و برنامه‌های آتی دولت برای برون‌رفت از مشکلات و تحقق ایران قوی، ایجاد درک واقع‌بینانه برای مردم نسبت به شرایط کشور و تبیین وضعیت و مشکلات در زمان تحویل به دولت سیزدهم به منظور قضاوت عادلانه، تقویت ارتباط وسیع و دوسویه دولت و مردم از دیگر اهداف است.

وی افزود: برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و اجرای برنامه‌های هفته دولت ۱۳ کمیته تخصصی از جمله رسانه و اطلاع‌رسانی، هماهنگی افتتاح طرح‌ها، جشنوازه شهید رجایی، اقتصادی و تحقق شعار سال، تولید محتوا، حراست و امنیت، فرهنگی و اجتماعی، شهرستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی، نظارت و ارزیابی، پشتیبانی، مردمی، بانوان، فعالیت‌های جهادی و محرومیت‌زدایی تشکیل شده است.

علوی، نماینده بازنشستگان خراسان جنوبی هم در این نشست اظهار داشت: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی این است که به درخواست‌های قشر بازنشسته جامعه توجه کنند زیرا تکریم بازنشستگان گاهی موضوعی پیش پا افتاده تلقی می‌شود.

وی بیان کرد: احساس جامعه بازنشستگان این است که به فراموشی سپرده می‌شوند در حالی که این افراد همان شاغلان دیروز بوده که امروز به دلیل شرایط سنی و قانونی نمی‌توانند مشغول به کار شوند.

علوی افزود: تجربه بازنشستگان در دستگاه‌های مختلف عملا نادیده گرفته می‌شود، فرد بازنشسته حداقل ۳۰ سال خدمت کرده اما بعد از بازنشستگی انگار در این مجموعه نبوده است حتی این افراد در دستگاه‌ها مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند.

نماینده بازنشستگان خراسان جنوبی ادامه داد: استاندار در مراسم معارفه خود بر کادرسازی تاکید کردند که درخواست داریم از توان و تجربه بازنشستگان استان نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه بازنشستگان روی دوم سکه کارمندان امروز هستند تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه بازنشستگان فرزندان دانش‌آموخته اما بیکار آنها هستند که باید مورد توجه واقع شود.

علوی متذکر شد: انتظار استخدام فرزندان در دستگاه‌های دولتی را نداریم اما می‌توان از ظرفیت بخش‌های خصوصی برای اشتغال جوانان ما استفاده کرد.

انتهای پیام/۱۰