مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

پروژه آبرسانی به مهل آباد با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار پایان یافت

هنری گفت: پروژه آبرسانی به روستای مهل آباد نهبندان با حمایت مالی بنیاد خیریه ابراهیمی به مبلغ 250 میلیون تومان و حمایت آبفای استان و بسیج سازندگی مجموعا به مبلغ 800 میلیون تومان اعتبار پایان یافت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از پروژه آبرسانی روستای مهل آباد نهبندان، اظهار کرد: یکی از ظرفیت هایی که مجموعه بسیج سازندگی در راستای اجرای پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی دنبال میکند استفاده از ظرفیت خیران است.
وی افزود: در این راستا با توجه به تفاهماتی که با بنیاد خیریه ابراهیمی در بحث آب شرب برای روستاهای محروم استان انجام شد، اواخر سال گذشته شاهد آغاز اجرایی شدن عملیات آبرسانی طی این تفاهم نامه بودیم.
تفاهم اجرای ۶ پروژه آبرسانی
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: ۶ پروژه آبرسانی در خراسان جنوبی در تفاهم نامه قرار گرفت که با اعتبار حمایتی بنیاد خیریه ابراهیمی به مبلغ دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام شود و تا کنون سه پروژه به اتمام رسیده است.
هنری عنوان کرد: ان شاءالله با برنامه ریزی که انجام شده در شهریور ماه مابقی پروژه ها به اتمام خواهد رسید.
وی اظهار کرد: برای ادامه پروژه ها و پروژه های جدیدی که احصا شده امیدواریم بتوانیم تفاهم های جدیدی در سال ۱۴۰۰ برای روستاهای محروم در حوزه آب شرب داشته باشیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: پروژه آبرسانی به روستای مهل آباد نهبندان با توجه به اینکه مشکلاتی در حوزه آب شرب بهداشتی داشت و با تانکر آبراسنی سیار میشد با حمایت بنیاد خیریه ابراهیمی در دستور کار قرار گرفت.
هنری افزود: این پروژه با کمک ۲۵۰ میلیون تومان از طرف بنیاد خیریه ابراهیمی و با حمایت مجموعه آبفای استان و مشارکت سازمان بسیج سازندگی در مجموع با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان به اتمام رسید.
وی گفت: بیش از ۸۰ خانوار این روستا از آب شرب بهداشتی و پایدار از طریق شبکه داخلی روستا بهره مند خواهند شد.
علی اکبر قربانی نماینده بنیاد خیریه ابراهیمی نیز در مراسم بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به روستای مهل آباد نهبندان، اظهار کرد: بنیاد خیریه ابراهیمی با همکاری بسیج سازندگی و آب و فاضلاب خراسان جنوبی پروژه آبرسانی به مهل آباد را به پایان رسانده است.
احداث ۲۸۰ مدرسه توسط خیریه ابراهیمی
وی افزود: تاکنون این خیریه در تمام کشور ۲۸۰ مدرسه و دو مدرسه در کشور عراق احداث کرده است.
نماینده بنیاد خیریه ابراهیمی بیان کرد: مسئول خیریه توقع کمک مالی از مردم روستایی برای آبراسانی، مدرسه سازی و … ندارد اما معتقد است که دولت باید پای کار بیاید چراکه وظیفه ذاتی دولت است.
قربانی اظهار کرد: تنها خواسته این خیّر دعای برای پدر، مادر و برادر شهیدش است.
قربانی نماینده بنیاد خیریه ابراهیمی
انتهای پیام/۱۲۷