پروژه آبرسانی به ۱۲ روستای خراسان جنوبی افتتاح شد

پروژه آبرسانی به ۱۲ روستای استان خراسان جنوبی روز دوشنبه در پنجمین هفته پویش #هر هفته الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ و با ارتباط تصویری وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خاورستان، این پروژه همزمان با افتتاح پروژه‌های صنعت آب در چند استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استانی در بیرجند افتتاح شد.
امروز پروژه آبرسانی به روستاهای علی‌آباد داورآباد، مهدی‌آباد، اشک، خورشیدان، محمدیه، بهمن‌آباد، فندخت، آفریز، تیغدر، شهرک قومنجان، کرچ و بویک به بهره‌برداری رسید.
۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شده است و ۲ هزار و ۶۹۱ خانوار استان خراسان جنوبی از آب شرب پایدار برخوردار می‌شوند.
همچنین ظرفیت تامین آب این پروژه آبرسانی ۱۸ لیتر بر ثانیه است که برای اجرای آن مخازن ذخیره یک هزار و ۴۷۰ مترمکعب، خطوط انتقال به طول ۴۴ کیلومتر و توسعه شبکه توزیع به طول ۴۸ کیلومتر اجرا شده است.
هفت پروژه بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال در استان‌های زنجان، اصفهان، بوشهر، کرمان و خراسان جنوبی امروز با حضور وزیر نیرو در قالب هفته پنجم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید.
سومین مرحله از پویش #هر هفته الف_ب_ایران از ابتدای امسال کلید خورد و هفته به هفته طرح‌های مختلف حوزه آب و برق در استان‌های مختلف افتتاح می‌شود.
پویش #هر هفته الف_ب_ایران از نیمه دوم سال ۱۳۹۸ شروع شد تا در قالب آن طرح‌های مهم صنعت آب و برق در سراسر کشور به بهره‌برداری برسد و امسال نیز تداوم یافت.
انتهای پیام/۴