استاندار خراسان جنوبی:

پروژه باغ موزه دفاع مقدس عملیاتی شود

معتمدیان گفت: پروژه باغ موزه دفاع مقدس باید با ورود جدی همه دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان این‌که هفته دفاع مقدس، فرصتی برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار کرد: با استفاده از فرصت این ایام، می‌توان گوشه‌هایی از فداکاری‌های رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس را به تصویر کشید.
وی ادامه داد: نسل حاضر، سال های دفاع مقدس را درک نکرده اند، لذا می بایست از هر فرصت مطلوبی برای تشریح شرایط آن روزهای کشور بهره برداری کرد.
استاندار خراسان جنوبی ضمن تبریک چهلمین سالگرد دفاع مقدس به برنامه‌های کشور در سطح ملی که برای گرامیداشت این ایام ابلاغ شده اشاره و عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی، تکالیف همه دستگاه‌های اجرایی مشخص شده و همه حوزه ها همکاری حداکثری را در برپایی برنامه‌های مرتبط خواهد داشت.
معتمدیان با تأکید بر جانفشانی‌های رزمندگان در سال‌های جنگ، اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های تکلیفی در این ایام، تجلیل از رزمندگان است که باید به نحو احسن انجام شود.
وی در ادامه آغاز به کار پروژه باغ موزه دفاع مقدس را از جمله موضوعاتی برشمرد که باید با ورود جدی همه دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود.
استاندار خراسان جنوبی گفت: مانع اصلی در عدم ورود دستگاه‌ها و عملیاتی نشدن این پروژه، نبود طرح جامع است که می‌بایست در حوزه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور به عنوان متولی کار، اجرایی شود.
معتمدیان با تأکید بر این که باغ موزه دفاع مقدس، پروژه‌ای ملی است که استانی شده متذکر شد: این پروژه بزرگ بر اساس طرحی که ارائه می‌شود باید فازبندی شده و برای اجرای هر فاز، برنامه زمان بندی معین شود.
وی اظهار کرد: با همکاری و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم قفل این پروژه را بگشاییم و به روند اجرای کار شتاب ببخشیم.
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: در صورت همراهی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، این پروژه در ایام هفته دفاع مقدس کلنگ زنی شده و عملیات اجرایی احداث آن آغاز می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷