پروژه ساخت و احداث ۱۷۰۰ واحد مسکن ایثارگران وارد فاز اجرایی شد

جلسه بررسی تفاهم نامه ساخت 1700 واحد مسکن ایثارگران به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی جلسه بررسی تفاهم نامه ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکن ایثارگران به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی برگزار شد.
در این جلسه که با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین اداره کل راه و شهرسازی همراه بود، شیوه نامه پروژه مسکن ایثارگران مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در این جلسه، بر پیگیری جدی و بدون وقفه حوزه‌های متولی برای سرعت بخشیدن به روند اجرای کار در این پروژه تأکید کرد.
میرجعفریان با اشاره به تعامل هر چه بیشتر بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی در اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی دقیق می توان در حداقل زمان ممکن، تعهدات این طرح را عملیاتی کرد.
در این جلسه، موارد قید شده در شیوه نامه مدون طرح احداث مسکن ایثارگران مورد ارزیابی قرار گرفت و مقرر شد با توجه به تجربه‌ای که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای پروژه‌های مشابه دارد، مدیریت راهبردی این پروژه را به عهده بگیرد.
براساس مفاد این شیوه نامه، خانواده شهدا، جانبازان بالای ۲۵ درصد و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد می‌توانند از مزایای این طرح برای برخورداری از مسکن استفاده کنند.
جانبازان ۷۰ درصدی که در سنوات گذشته از زمین و خدمات دولتی در زمینه مسکن برخوردار شده‌اند اما به هر دلیل مسکن خود را از دست داده‌اند، بعد از تأیید در کمیسیون خاص بنیاد شهید در شمار افراد بهره‌مند از خمات این طرح قرار می‌گیرند البته زمینی که به این گروه تعلق می‌گیرد به قیمت کارشناسی روز است و فرد می‌بایست ۳۰ درصد مبلغ زمین را به صورت نقدی بپردازد و پرداخت ۷۰ درصد باقی مانده مبلغ زمین نیز به صورت ۷ ساله و بدون کارمزد تقسیط می‌شود.
در جریان سفر اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به استان خراسان‌جنوبی، تفاهم نامه‌هایی برای تأمین مسکن و اشتغال ایثارگران بین بنیاد و استانداری منعقد شد، طی این تفاهم نامه از مجموع ۲۰ هزار مسکن ایثارگران که در سطح کشور اجرا می‌شود، سهم استان ۱۷۰۰ واحد در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/۱۲۷