پروژه های افتتاحی و گلنگ زنی ۶ شهرستان در دومین روز از هفته دولت+ جزئیات

در دومین روز از هفته دولت پروژه های شهرستان‌های طبس، سرایان، بشرویه، زیرکوه، نهبندان و قاین با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولان شهرستانی به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در دومین روز از هفته دولت، چاه مجتمع کشاورزی روستای اصفهک بخش دیهوک با حضور محمدجواد فلاحی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس و سایر مسئولین به بهره‌برداری رسید. همچنین طرح آبخیزداری روستای چیروک بخش دیهوک افتتاح شد.
شهرستان بشرویه
در شهرستان بشرویه نیز ۳۰۰متر شبکه فشار ضعیف برق موتور پمپ اتحادبخش ارسک بااعتباری بیش از ۱۱۰۰میلیون ریال و بهره مندی ۲۰ خانوار افتتاح شد. افتتاح طرح آبیاری کم فشار موتور پمپ شهید اسماعیلی بخش ارسک بااعتباری بیش از ۵۴۰۰میلیون ریال وبهره مندی ۵ خانوار، کلنگ زنی ارتقاء مبلمان شهری ارسک بااعتباری بیش از ۴۰۰۰میلیون ریال وبهره مندی جمعیت شهر ارسک، افتتاح پروژه طرح هلالی آبگیر در منطقه سلطان مراد بخش ارسک با هدف تولید گونه های گیاهی و تقویت مراتع باا عتبار ۲۶۰میلیون ریال در ۱۵۰هکتار، بهره برداری از پل لوله ای ۵ دهانه جاده رقه _ ارسک با اعتبار ۱۵۰۰ میلیون ریال و اجرای طرح هادی روستای هوگند بخش ارسک به نمایندگی از هفت طرح روستاهای بخش مرکزی و ارسک بااعتبار ۹۹۷۸میلیون ریال از جمله پروژه های افتتاحی شهرستان بشرویه بود.
شهرستان زیرکوه
در دومين روز از هفته دولت ۷ طرح به نمايندگي از ۲۴ پروژه با اعتبار بیش از ۴ ميليارد و ۵۵۰ ميليون تومان در بخش شاسكوه به بهره برداری رسيد كه از مزايای اين طرح ها حدود ۲۰ هزار نفر بهره مند شدند.افتتاح جنگل‌كاری با نهال توام با هلالي آبگير،افتتاح سيل بند خاكی استند، تامين برق متقاضيان، بهينه سازی شبكه های برق به نمايندگي روستاهای بخش شاسكوه به نمايندگی از ۹ پروژه، حفرچاه تامين آب شرب دام(۱۰محله عشايری)، زيرسازی و آسفالت معابر به نمايندگي از ۵ پروژه روستاهای بخش شاسكوه، اجرای جدول و كانيوو، زيرسازی و آسفالت معابر شهر آبيز به نمايندگی از ۶ پروژه شهری و افتتاح بهسازی و آسفالت محور آبيز-حاجي آباد از جمله پروژه هایی بود کع در دومین روز از هفته دولت در زیرکوه به بهره برداری رسید.
شهرستان نهبندان
در شهرستان نهبندان نیز افتتاح همزمان ۴ پروژه احیاء و مرمت قنات و ۱ پروژه احداث استخر ذخیره (قنوات اسدآباد، کالک ذهاب، مبادی سفلی و احمد آباد) با حجم عملیات قنوات ۷۱۰متر طول وحجم عملیات استخر ۱۵۹متر مکعب و با اعتبار هزینه شده جمعا بیش از یک میلیارد و ۲۲۶ میلیون تومان و ۱۴۶ خانوار بهره مند صورت گرفت.
افتتاح طرح ۱۰۰ نفری پرورش شتر داشتی با مبلغ سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون تومان و میزان اشتغالزایی ۴ نفر،افتتاح پروژهای شهرداری شوسف از قبیل ترمیم و باز سازی نوار حفاری معابر سطح شهر و اجرای جدول گذاری، زیر سازی خیابان فردوس و مرزداران با اعتباری جمعاً بالغ بر ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، افتتاح طرح آبیاری تحت فشار (قنات روستای حسین آباد سرکل) باحجم عملیات ۱۸/۵هکتار، اعتبار هزینه شده جمعا بالغ بر ۲۲۵میلیون تومان و تعداد خانوار بهره مند ۱۳خانوار، مراسم کلنگ زنی ۲ پروژه از پروژهای آبرساني به روستاهای افضل آباد و کوه لوله و با حجم عملیات ۱۹ کیلومتر و احداث مخزن ذخیره ۴۶۰ متر مکعب و ۲ مورد ایستگاه پمپاژ با اعتباری جمعاً بیش از ۴ میلیاردو ۷۸۰ میلیون تومان با جمعیت ۱۰۰ خانوار و افتتاح ساختمان دهیاری گرم تمام ده به نمایندگی از ۳ پروژه (ساختمان دهیاری روستاهای گرم تمام ده، شند معصومه و چاه حسن سموری) به متراژ ۲۱۰ متر مربع و با اعتباری جمعاً بیش از ۲۴۰ میلیون تومان انجام شد.
شهرستان قاین
با حضور کریمی فرماندار قائنات زمین چمن مصنوعی شهر نیمبلوک با اعتباری بیش از ۳۸۰ میلیون تومان،پروژه های اصلاح، توسعه و آسفالت معابر شهر نیمبلوک به نمایندگی از ۳ پروژه با اعتباری بیش از ۱ میلیارد و ۳۵۲ میلیون تومان،طرح آبیاری تحت فشار چاه شماره ۱۴ شرکت سهامی زراعی خضری با اعتباری بیش از ۶۲۵ میلیون تومان،پروژه روکش آسفالت معابر شهر خضری دشت بیاض با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، پروژه احداث پل ورودی روستاهای فتح آباد و علی زنگی به نمایندگی از ۳ پروژه دیگر راهداری با اعتباری بیش از ۵ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان، پروژه آسفالت معابر روستای بیناباج با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان جمع با اعتبار۹ میلیارد و ۳۳۷ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.
شهرستان سرایان
در شهرستان سرایان نیز در دومین روز از هفته دولت کلنگ زنی پروژه اصلاح مسیر و ايمن سازي تقاطع هم سطح جاده عمرويي با محور دو بانده سرايان آيسک و طرح گازرساني به ۷ واحد صنعتي و توليدي شهرستان به بهره برداري رسيد . اين طرح شامل اجراي ۲۱ کيلومتر خط تغذيه و شبکه، ايستگاه اندازه گيري و انشعابات مربوطه مي باشد كه براي اجراي اين طرح ۲۱ ميليارد ريال هزينه شده است.
همچنین به منظور بهره مندی روستائيان مناطق عشايري از اينترنت پرسرعت، سايت اينترنتي پرسرعت روستايي چاه غياث با اعتباري بیش از ۲۰ ميليارد ريال به بهره برداري رسيد. با بهره برداري از اين طرح۲۵۰۰ نفر در ۱۷ روستاي شهرستان تحت پوشش اينترنت پرسرعت قرار خواهند گرفت و بهره برداری از پروژه بهسازی محور بيرجند سه قلعه(قطعه چاه طالب- سه قلعه) شهرستان سرایان به طول ۷.۴ کيلومتر و با اعتبار ۲۹هزار و ۶۰۰ ميليون ريال افتتاح و به بهره برداری رسيد.
انتهای پیام/۱۲۷