مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی:

پطرگان، به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی افزوده شد

اکبری گفت: منطقه پطرگان در شهرستان زیرکوه به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی اضافه شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسن اکبری مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از ارتقاء سطح حفاظتی منطقه پطرگان به منطقه حفاظت شده خبر داد.
وی افزود: شورایعالی حفاظت محیط زیست به استناد بند الف ماده ۳ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، منطقه پطرگان واقع در شهرستان زیرکوه را به عنوان منطقه حفاظت شده تصویب کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: منطقه حفاظت شده پطرگان به وسعت ۱۲۸هزار و ۱۰۱ هكتار در جنوب شرقی شهرستان زیرکوه واقع شده است که بدليل وجود كانونهای بحرانی فرسايش و وجود اكوسيستمهای خرد شكننده و وجود گونه های جانوری با ارزش و درخطر انقراض و بعضا” كمياب، همچنين وجود پوششهای گياهی حساس در درجه اول اهميت قرار دارد.
اکبری عنوان کرد: در این منطقه جانورانی شامل آهو، هوبره، زاغ بور، عقابها، انواع مارها و مارمولکها و گیاهانی همچون تاغ و قیچ، گز، شوره، درمنه، و…. زیست می کنند.
وی اظهار کرد: با توجه به اضافه شدن این منطقه جدید ، در حال حاضر در استان خراسان جنوبی ۷ منطقه حفاظت شده و ۳ پناه گاه حیات وحش وجود دارد که توسط حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی مدیریت می شود.
انتهای پیام/۱۲۷