مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بیرجند خبرداد

پلاک کوبی الکترونیکی درختان بیرجند در دستور کار شهرداری

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گفت: پلاک کوبی الکترونیکی 450 هزار اصله درخت امسال اجرایی می شود

به گزارش خاورستان، انصاری مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بیرجند اظهار کرد: پلاک کوبی الکترونیکی ۴۵۰ هزار اصله درخت امسال اجرایی می شود.

وی افزود: این آمار درختان فقط مربوط به درختانی است که توسط این سازمان نگهداری می شود،و درختانی که در اداره ها و سازمان های دولتی و خصوصی وجود دارد جزو این آمار نیست.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری با توجه به وضعیت خشکسالی ها در استان هزینه آبیاری فضای سبز بیرجند در سال گذشته را بیش از ۴۵۰ میلیون تومان برآورد کرد که این رقم هر سال افزایش می یابد ، علاوه بر این با توجه به کمبود نیرو و گستردگی فضای سبز در تمام طول شبانه روز به جز ساعت ۱۲ الی ۱۵ هر روز آبیاری انجام میشود.

انصاری با بیان اینکه برای حفظ فضای سبز سالیانه حدود ۷ میلیارد تومان هزینه میشود تاکید کرد: البته با شرایط موجود در بحث دما و بارندگی ها برای افزایش سرانه و یا حفظ وضع موجود آن سالیانه به ۲ تا ۳ میلیارد تومان دیگر نیاز است .

وی اعتبار لازم برای تهیه مواد شیمیایی وکود حیوانی که برای حفظ و تولید فضای سبز استفاده می شود را نیز به طور متوسط حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان اعلام کرد.
انصاری درباره انواع درختچه هایی که برای کاشت در فضای سبز و کمربندی شهر بیرجند در نظر گرفته شده و در حال کاشت است گفت: علاوه بر زرشک ، بادام ، انار ، زیتون ،عناب و انواع توت هم کاشته شده و این روند ادامه دارد.
انتهای پیام/ ۵