معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد؛

پلمب ۱۵ روزه در انتظار واحدهای صنفی متخلف از محدودیت‌های کرونا

تهوری گفت: فعالیت واحدهای صنفی غیرضرور در برخی شهرستان‌های خراسان جنوبی ممنوع است و در صورت فعالیت، واحدهای متخلف از محدودیت‌های کرونا، توسط پلیس اماکن به مدت 15 روز پلمب خواهد شد.

به گزارش خاورستان، علی تهوری معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به قرار گرفتن شهرستان‌های بیرجند، قاین و فردوس در وضعیت قرمز کرونایی و روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹، محدودیت فعالیت‌های صنفی گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان‌ها اجرا می‌شود.
وی افزود: با توجه به ضرورت و اهمیت سلامت مردم جهت جلوگیری و کنترل انتشار ویروس کرونا، تمام واحدهای صنفی مجاز به فعالیت نیز در کل استان بیش از پیش موظف به رعایت پروتکل‌های هستند.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به این‌که بازرسان سازمان، اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و اماکن بر فعالیت واحدهای صنفی نظارت دارند، گفت: در صورت فعالیت واحدهای صنفی گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴، واحدهای مذکور توسط پلیس اماکن به مدت ۱۵ روز پلمب خواهد شد.
تهوری با بیان این‌که استفاده از ماسک برای متصدیان واحدهای صنفی الزامی است افزود: متصدیان واحدهای صنفی از ارائه خدمت و فروش کالا به مشتریان فاقد ماسک در واحد صنفی خودداری کنند.
وی اظهار کرد: در صورت عدم‌استفاده متصدی واحد صنفی و مشتری از ماسک، متخلفان به اتهام عدم‌رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعزیرات معرفی خواهند شد.
انتهای پیام/۴