معاون مرکز مدیریت حوادث حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

پنج نفر در چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند

عباسی گفت: شب گذشته پنج نفر از هم استانی‌ها در مراسم چهارشنبه سوری مصدوم شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شب گذشته آخرین چهارشنبه سوری قرن را پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه این چهارشنبه سوری با کمترین حوادث به پایان رسید.
۵ نفر مصدوم شدند
علیرضا عباسی معاون مرکز مدیریت حوادث حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: شب گذشته پنج نفر از هم استانی‌ها در مراسم چهارشنبه سوری مصدوم شدند.
وی افزود: چهار نفر از مصدومان توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌ها منتقل و یک نفر در محل درمان شده است.
معاون مرکز مدیریت حوادث حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان این‌که این تعداد از مصدومان توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌ها منتقل شدند، اظهار کرد: احتمال دارد موارد دیگری در استان بوده که با خودروی شخصی به بیمارستان‌ها منتقل شده باشند.
عباسی عنوان کرد: از پنج مصدوم شب گذشته یک مورد مربوط به بیرجند، یک مورد قاین و سه مورد مربوط به نهبندان می‌شود.
وی اظهار کرد: وضعیت مصدومان خوب است و مشکل خاصی وجود ندارد.
معاون مرکز مدیریت حوادث حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شب گذشته همکاران اورژانس ۱۱۵ در تمامی نقاط شهری استان در آماده باش کامل بودند.
چهارشنبه سوری بدون حادثه
علی حسینی مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند نیز در این خصوص در گفت‌و گو با خاورستان، اظهار کرد: چهارشنبه سوری شب گذشته بدون حادثه منجر به جرح به پایان رسید.
وی افزود: خوشبختانه شب گذشته حادثه‌ای که خسارت جانی و مالی داشته باشد در شهر بیرجند نداشتیم.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند بیان کرد: چهارشنبه سوری امسال برای دومین سال چهارشنبه سوری بدون حادثه‌ای بود ضمن این‌که دو سال قبل نیز حادثه خاصی در چهارشنبه پایان سال نداشتیم و می‌توان گفت امسال سومین سالی بود که چهارشنبه سوری بدون حادثه سپری شد.
حسینی عنوان کرد: شب گذشته شاهد حریق‌های کوچک در حد سوختن لاستیک، خار، خاشاک و سطل زباله بودیم اما این موارد حادثه‌ای که منجر به خسارت جانی و مالی شود نبود.
وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌هایی که کرده بودیم خوشبختانه چهارشنبه سوری به خوبی و بدون حادثه برگزار شد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی بیرجند گفت: شب گذشته ۶ تیم ثابت از همکاران آتش نشان در ۶ ایستگاه مستقر بوده و هفت تیم سیار در نقاط مختلف شهر متناسب با جمعیت و ازدحام در مکان‌های مختلف در حال حرکت بودند تا در هر مکانی که احتمال توسعه حریق و خسارت وجود داشت بلافاصله حضور پیدا کرده و حریق را مهار کنند.
حسینی خاطرنشان کرد: امیدواریم تمام شهروندان با صحت و سلامتی به استقبال سال جدید بروند و آرزو می‌کنیم سال ۱۴۰۰ سال کم حادثه‌ای برای مردم باشد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴