رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی:

پهلوانان زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی در مسابقات منطقه دو کشور خوش درخشیدند/ کسب ۹ مدال در این مسابقات

رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: 9 ورزشکار از خراسان‌جنوبی به مسابقات منطقه دو کشور اعزام شدند که به چهار مدال طلا، دو نقره و سه برنز دست پیدا کردند.

مهدی قمری رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از برگزاری مسابقات پهلوانی منطقه دو کشور در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
وی افزود: منطقه دو کشور شامل ۵ استان سیستان و بلوچستان، خراسان‌جنوبی، کرمان، یزد و هرمزگان است.
رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به وجود استان‌هایی از جمله یزد، کرمان و خراسان‌جنوبی که مدعیان ورزش زورخانه‌ای هستند منطقه دو از قوی‌ترین مناطق کشور در ورزش پهلوانی به شمار می‌رود.
قمری عنوان کرد: مسابقات ۱۲گانه در ۵ مقطع سنی و در هر مقطع دو وزن در این مسابقات شرکت کرده‌اند.
وی اظهار کرد: شرکت کنندگان استان ۹ نفر در رده‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان بودند.
رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: از ۹ ورزشکاری که به این مسابقات اعزام شدند به چهار مدال طلا، دو نقره و سه برنز دست پیدا کردند.
قمری بیان کرد: این مسابقات ۴و۵ مهرماه در زاهدان برگزار شد.
وی عنوان کرد: آقایان مصطفی دلاکه در رده سنی بزرگسالان، علی‌اصغر اکبری رده جوانان، سهیل یوسف‌پور رده نونهالان و امیر حسین کیوان‌زاده در رده سنی جوانان در وزن مثبت ۹۰ به مدال طلا دست پیدا کردند.
رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: آقایان حسین رضوانی در رده سنی نونهالان و سید محمدرضا رضوی در رده سنی نوجوانان صاحب مدال نقره شدند.
قمری گفت: آقایان پوریا ایزدی در رده سنی نوجوانان وزن منفی ۵۰، محمد سرچاهی در رده امید و علیرضارضایی در رده سنی بزرگسالان وزن مثبت ۹۰ به مدال برنز دست یافتند.
وی اظهار کرد: مرشدان اعزام شده به مسابقات آقایان حسین قمری، حامد دستگردی و عرفان شمس‌آبادی بودند.
رئیس هیئت پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی افزود: مربیان در این دوره از مسابقات منطقه دو آقایان حسین هاشمی و محمد خدابخشی بودند و این ۹ نفر به سرپرسیتی آقایان کبودی و قمری به مسابقات منطقه دو کشور که در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد اعزام شدند.
انتهای پیام/۱۲۷