در طی سه سال ‌آینده محقق می شود؛

پوشش ۷ درصد زوجین جوان خراسان جنوبی در طرح زندگی به سبک رضوی

مسئول کانون خانواده دفتر ‌آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: در بازه زمانی سه سال ‌آینده هفت درصد از زوجین جوان استان تحت پوشش طرح زندگی به سبک رضوی قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، «زهرا فاطمی» مسئول کانون خانواده دفتر ‌آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر اظهارکرد: افتتاحیه طرح زندگی به سبک زندگی با حضور تعدادی از زوجین جوان خراسان جنوبی همزمان با عید سعید غدیرخم با حضور یکی از مشاوران خادمیار به صورت گارگاهی در بیرجند برگزار شد.
وی با اشاره به این‌‍که به همت کانون کتاب و کتابخوانی به هر یک از شرکت‌کنندگان در آغاز این طرح یک جلد کتاب اهدا شد، افزود: همچنین زوجین جوان شرکت کننده در این طرح،‌ ضمن تبریک جویی به پرچم سبز رنگ گنبد رضوی، از بسته های متبرک نبات و نمک و بلیط استخر (به همت کانون ورزش دفتر آستان قدس رضوی) بهره‌مند شده و در پایان این مراسم،‌ قرعه کشی سفر زیارتی مشهد مقدس برگزار شد.
مسئول کانون خانواده دفتر ‌آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی با اشاره به این‌که در قالب طرح زندگی به سبک زندگی قرار است هفت درصد از زوجین جوان استان به مدت سه سال تحت آموزش‌های مرتبط با خانواده قرار بگیرند، افزود: آموزش‌های حضوری، مجازی و مکاتبه‌ای برای اجرای هرچه بهتر این طرح پیش بینی شده است.
به گفته وی، در حال حاضر ۳۴ مشاور با تحصیلات فوق‌لیسانس و بالاتر عضو کانون خانواده نمایندگی آستان قدس خراسان جنوبی هستند که از توان این افراد برای اجرای طرح زندگی به سبک رضوی استفاده می شود.
فاطمی همچنین از اجرای طرح «حسنی» با محوریت سنت حسنه ازدواج، شناسایی واسطه‌گران ازدواج و تامین جهیزیه خبر داد و گفت: طرح تربیت مربی مبلغ خانواده نیز با هدف تحت پوشش قرار دادن طلاب خواهر و بردار برای برگزاری دوره‌های تخصصی در دستور کار این کانون قرار دارد.
انتهای پیام/ ۵