مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی عنوان کرد

پویش “شکرانه سلامت” و با شعار “اهدای خون، اهدای زندگی”

رضایی از اهدای خون و پلاسما توسط داوطلبان جمعیت خبر داد و گفت: از شهروندان خواستاریم با اهدای خون خود و پلاسما یاری‌گر بیماران باشند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضارضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اهمیت اهدای خون، گفت: خون نیازی همیشگی بوده که تامین آن برای بیماران خونی هم نیازمند همکاری هرچه بیشتر از سوی مردم است.
وی افزود: جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در قالب پویش ” شکرانه سلامت” و با شعار ” اهدای خون، اهدای زندگی” در شهرستان‌های مختلف خراسان‌جنوبی به اهدای خون پرداختند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که تاکنون ۲۰ داوطلب هلال احمر در شهرستان طبس با اهدای خون خود شعار” اهدای خون، اهدای زندگی” را عملی کردند، اظهار کرد: طرح اهدای خون به ترتیب در دیگر شهرستان‌ها اجرایی می‌شود.
رضایی تامین نیاز بیماران و مصدومان و ترویج اهدای خون را از جمله اهداف اجرای این طرح دانست و گفت: اهدای خون به عنوان نماد ایثار و از خودگذشتگی گامی در راستای اهداف بشردوستانه جمعیت هلال احمر است.
وی بیان کرد: بر اساس مطالعات علمی، خون بیماران مبتلا به کرونا پادزهر ضد ویروس ساخته می‌شود و پلاسمای خون این افراد بعد از ۲۸ روز از بهبودی می‌تواند به سایر بیماران مبتلا به کرونا تزریق شده و به بهبود آنها کمک کند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی ادامه داد: از بیماران بهبود یافته درخواست داریم بعد از ۲۸ روز از بهبودی با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون به شکرانه سلامتشان و با هدف کمک به بهبود سایر بیماران مبتلا به کرونا، پلاسمای خود را اهدا کنند.
رضایی عنوان کرد: واحد سیار انتقال خون استان از صبح امروز، سه شنبه، با استقرار در محل جمعیت هلال احمر بشرویه آماده پاسخگویی به مراجعه کنندگان این شهرستان برای اهدای خون و پلاسما است.
انتهای پیام/۱۳۳