دعوت از مردم خراسان جنوبی برای مشارکت در پویش ملی «کتاب دستت چیه؟!»

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، مردم را به مشارکت در پویش ملی" کتاب دستت چیه ؟" فراخواند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمود حاجی مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی در گفتگو با رسانه ها از مردم فرهیخته و کتاب دوست خراسان جنوبی دعوت کرد تا در پویش ملی “کتاب دستت چیه ؟! شرکت کنند.

وی در این باره افزود: برآوردهای کارشناسی همکاران ما در مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی که به تهران منعکس کردیم این بود که با توجه به رایج شدن فضاهای مجازی و تسلط و اثرگزاری نماهنگ ها (ویدیو کلیپ ) باید ترویج کتاب و کتابخوانی را هم در همین قالب به جامعه تحویل داد از این رو پویش های کتاب دستت چیه؟! با این مختصات کمک می کند تا مردم در قالب کلیپ های کوتاه کمتر از دو دقیقه یکی از کتاب هایی را که مطالعه کرده اند به هم میهنان خود معرفی کنند و با گردش و دست به دست شدن این کلیپ ها ، انگیزه و اشتیاق برای خرید و مطالعه آن کتاب افزایش پیدا می کند.

رئیس دبیر خانه انجمن کتابخانه های عمومی استان از دیگر ویژگیهای این پویش را چند جانبه بودن تبلیغ کتابخوانی ( دیداری و شنیداری) عنوان کرد و گفت: در این پویش علاوه بر معرفی نقد کوتاهی بر کتاب هم صورت می گیرد و ناشر و نویسنده نیز معرفی می شوند.

حاجی در ادامه داد: از استان خراسان جنوبی که به فرهنگی بودن در کشور شناخته می شود انتظار مشارکت حداکثری می رود و امیدواریم که هم استانی های کتابخوان ما با مراجعه به سایت www.ketabdc.ir کلیپ های خود را بارگزاری و از جایزه یک میلیارد ریالی آن بهره مند شوند.