مسئول بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی مطرح کرد

پژوهشکده مجازی حضرت بقیه‌الله(عج) فرصتی مناسب برای آموزش و محتواسازی بسیجیان

عظیمی‌فر گفت: پژوهشکده مجازی حضرت بقیه‌الله(عج) فرصتی مناسب برای بسیجیان جهت آموزش و محتواسازی است و بسیجیان می‌توانند از محتوای آموزشی آن استفاده و بهره لازم را ببرند.

مرتضی عظیمی‌فر مسئول بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در جشنواره مالک اشتر، پژوهشکده مجازی علمی و آموزشی حضرت بقیه الله(عج) بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی، به عنوان پژوهشکده برتر، رتبه اول را کسب کرد و مورد تشویق قرار گرفت.
وی افزود: این پژوهشکده با هدف کمک به گفتمان سازی جهاد علمی، آموزش های مجازی با توجه به وجود ویروس کرونا و تاثیر گذاری آن در فضای مجازی ایجاد شده است.
مسئول بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی با اشاره به جدید بودن فعالیت های این پژوهشکده در بین رده های بسیج علمی و پژوهشی در کشور، افزود: یکی از علت های موفقیت این پژوهشکده بسترسازی آن در فضای مجازی و بالتبع حذف محدودیت مکانی در تعامل با مخاطبان و در دسترس بودن بوده است که همچنین با توجه به شرایط کرونا، رغبت مخاطبان برای استفاده از این شبکه بیشتر بوده است.
عظیمی‌فر بیان کرد: این پژوهشکده یک راه ارتباطی با پژوهشگران، مبتکران و مخترعان است که در آن کتاب ها و مقالات در حوزه های علوم انسانی، پزشکی، کشاورزی، فناوری اطلاعات، کارآفرینی و … ارائه می شود.
وی افزود: همچنین در فضای این پژوهشکده، نمایشگاه مجازی از محصولات تولید شده توسط مخترعان استان ایجاد شده است.
آرائه آموزش های مجازی و غیرمجازی در پژوهشکده حضرت بقیه‌الله(عج)
مسئول بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی ادامه داد: در این پژوهشکده مجازی مباحث آموزشی نیز دنبال می شود که در این خصوص دو نوع آموزش آفلاین از طریق فایل های پی دی اف و آموزش های آنلاین در قالب کلاس و وبینار ارائه می شود.
عظیمی‌فر اظهار کرد: دریافت عناوین پژوهشی پیشنهادی پژوهشگران و ارائه پروپزال های مورد نیاز مبتکران و مخترعان در خصوص پروژه های آماتور و نیمه حرفه ای نیز از دیگر آیتم های این پژوهشکده مجازی است.
وی افزود: ظرفیت دیگری که در این پژوهشکده فراهم شده است، فضایی برای درج و انتشار اخبار علمی و پژوهشی استان است.
مسئول بسیج علمی و پژوهشی خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت پژوهشکده مجازی حضرت بقیه الله(عج) در بسیج علمی، عنوان کرد: این فضا فرصتی مناسب برای بسیجیان جهت آموزش و محتواسازی است و بسیجیان می توانند از محتوای آموزشی آن استفاده و بهره لازم را ببرند.
عظیمی‌فر بیان کرد: پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج نیز بر عهده بسیج علمی است که اقدامات پژوهشی خوبی در آن انجام می شود.
وی با بیان اینکه در بسیج علمی توانسته ایم ۴۷ موضوع پژوهشی را احصا کنیم، گفت: از این تعداد، دو موضوع نیاز اساسی جامعه ما است که به پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج ارجاع شده است.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴