نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

پیاده روی اربعین حسینی به معنای رسوایی تفکر غربی، آمریکایی و انگلیسی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها آزادی بیان را در صورتی می‌خواهند که همه بیان‌ها به نفع آنها باشد گفت: پیاده روی اربعین حسینی به معنای رسوایی تفکر غربی، آمریکا و انگلیس است.

به گزارش خاورستان، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در مراسم روز اربعین حسینی در حسینیه جماران بیرجند، اظهار کرد: برخی از جوامع دارای عزت هستند و برخی جوامع نیز می‌توانند توسط افراد آن ذلت پذیر باشند و دشمنان علاقه زیادی به جوامع ذلیل دارند تا ذلت را در آنها نهادینه کنند.
وی گفت: انبیای الهی با آمدن خود به ما عزت دادند اما دشمنان همواره به دنبال ذلت بودند و هر جامعه‌ای که توسط بنی امیه به ذلت کشانده شده بوده امام حسین(ع) به آن جامعه شخصیت داد و عزت اجتماعی ایجاد کردند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امام راحل بر خلاف سیستم پهلوی و غربی، عزت را در کشور ایجاد کردند و استعمارگران می‌خواستند به ما ذلت دهند چون با ذلت هر بلایی می‌توانستند بر سر ملت ایران بیاورند.
عبادی تصریح کرد: ملت ایران هیچگاه ذلت پذیر نیست و آزاده بوده و برده کسی نیستیم و آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند فرهنگ اسلامی ایرانی ما را تغییر دهند و هنر امام راحل این بود که عزت را به ما برگرداندند.
وی ادامه داد: آل سعود هیچ چیزی جز پول ندارند و از عقل و عزت برخوردار نیستند و آمریکایی‌ها از آن‌ها به عنوان گاو شیرده نام می‌برند و آل سعود خود را برده ترامپ می‌داند.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به طور قطع ایران و ایرانی هرگز این تمسخرها که به بسیاری از حاکمان اسلامی گفته می‌شود تحمل نمی‌کنند و یک دهم این تمسخرها برای ملت ایران قابل تحمل نیست.
عبادی اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر جوانان ایرانی با موشک ایرانی پیشرفته‌ترین هواپیمای جاسوسی آمریکا را در آب‌های سرزمینی ما زدند و نخستین موشک ایرانی‌ها جلوی چشم ملت‌های ذلیل منطقه به هواپیمای پیشرفته اصابت کرد و ترامپ نیز جرات هیچگونه حمله‌ای ندارد و این به دلیل خودباوری و عزتی است که امام حسین(ع) به ما دادند.
وی افزود: امام راحل به برکت نهضت امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورایی جامعه را طوری طراحی کرده که آمریکایی‌ها هر چه محاسبه می‌کنند آینده را برای خود تیره و تار می‌بینند و کارشناسان آمریکایی هم می‌گویند به دلیل وجود امام حسین(ع)، امید به ظهور امام زمان(عج) و ولایت فقیه نمی‌توان با انقلاب اسلامی مقابله کرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: آن‌ها می‌گویند برای شکست انقلاب اسلامی باید ولایت فقیه آن‌ها را زد و چون با امام حسین(ع) دشمن هستند با ولی فقیه نیز دشمنی می‌کنند و ولایت فقیه استمرار مسیر امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) است.
عبادی بیان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی بیش از هر زمان دیگری رونق یافته و امروز ده‌ها میلیون نفر در این همایش بزرگ شرکت می‌کنند و کسانی که در این راهپیمایی هستند سوار کشتی نجات امام حسین(ع) شدند و تکفیری‌ها و داعشی‌ها از این راهپیمایی مبهوت ماندند و از آن می‌ترسند و داعش وقتی این جمعیت انبوه را می‌بیند در مقابل آن سلاح ندارد و کم می‌آورند واحساس ناامیدی می‌کنند.
وی عنوان کرد: غربی‌ها این راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی را سانسور می‌کنند و راهپیمایی اربعین این ظرفیت را دارد که تمام تفکر غربی و تفکر سرمایه داری را به چالش بکشاند و بالاترین مبارزه با تبعیض نژادی در این راهپیمایی شکل می‌گیرد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی‌ها آزادی بیان را در صورتی می‌خواهند که همه بیان‌ها و سروصداها به نفع آنها باشد گفت: پیاده روی اربعین حسینی به معنای رسوایی تفکر غربی و آمریکا و انگلیس است.
تأسی به شعار “هیهات مناالذله” امام حسین (ع) فلسفه پیاده روی اربعین است
آیت الله سیدعلیرضا عبادی نیز در این مراسم اظهار کرد: فلسفه پیاده روی اربعین سبب شده ایران علی‌رغم انواع تحریم‌ها و نقشه‌های کشورهای غربی، آمریکا، آل سعود و انگلیس، عزت مندانه و پیروزمندانه به مسیر خود ادامه دهد.
وی با اشاره به درس ها و آثار قیام امام حسین (ع) افزود: راهپیمایی اربعین، درس بیداری برای همه کشورهایی است که ذلت را تا امروز پذیرفته اند.
امام جمعه بیرجند تاکید کرد: نهضت امام حسین (ع) سبب عزت بخشی و خودباوری جامعه شد و انقلاب اسلامی ماهم که نشأت گرفته از قیام امام حسین(ع) است، ذلت برنمی‌دارد.
عبادی با اشاره به پیروزی‌ها و پیشرفت‌های کشورمان و همچنین فرهنگ عاشورایی و شخصیت اجتماعی ذلت ناپذیر ملت ایران بیان کرد: امام خمینی (ره) با تأسی به امام حسین(ع) و فرهنگ عاشورایی، جامعه ای را طراحی کرد که تمام محاسبات آمریکا و تفکر غرب را به نابودی کشاند.
وی تأسی به شعار “هیهات مناالذله” امام حسین (ع) را فلسفه پیاده روی اربعین برشمرد وخاطرنشان کرد: همین فلسفه سبب شده ایران علیرغم انواع تحریم ها و نقشه های کشورهای غربی، آمریکا، آل سعود و انگلیس، عزت مندانه و پیروزمندانه به مسیر خود ادامه دهد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با برشمردن خصوصیات تفکر غرب گفت: آنان به دنبال ذلت بخشی جوامع هستند تا به منافع استعمارگری خود برسند.
آیت الله عبادی اظار داشت: تفکر غرب علیرغم صحبت کردن از آزادی بیان، اما آزادی بیان را تا وقتی میخواهد که جوامع، طبق میل و منافع آنها باشد، چرا که امروز به اسم دموکراسی مرتکب جنایات متعددی می شود که هیچ یک از حکام مستبد در طول تاریخ انجام نداده است.
انتهای پیام/ ۱۳۲
تسنیم