پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت گرامیداشت “روز نیروی هوایی”

استاندار خراسان‌جنوبی به مناسبت روز "نیروی هوایی" پیامی صادر کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، استاندار خراسان‌جنوبی به مناسبت روزی نیروی هوایی پیامی صاد کرده است.

اولین نقش نیروی هوایی در مسئله‌ انقلاب همین قضیه‌ نوزدهم بهمن بود. این نوزدهم بهمن مثل خود انقلاب بود؛ همچنان‌ که انقلاب شگفتی‌ساز بود، نوزدهم بهمن هم شگفتی‌ساز بود”. مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)

۱۹ بهمن ۱۳۵۷، سالروز حرکت شجاعانه همافران نیروی هوایی ارتش و وارد آوردن یکی از مهلک‌‌ترین ضربه‌ها بر پیکر رژیم شاهنشاهی، سندی افتخارآمیز در تاریخ سراسر رشادت ایران اسلامی است، بی شک این رخداد بزرگ، روند اضمحلال و فروپاشی ارتش و رژیم وابسته پهلوی را به گونه ای سرعت بخشید که تنها با گذشت چند روز، خورشید پیروزی انقلاب پدیدار و میهن در ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ برای همیشه از لوث وجود نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی پاک شد.
و اینک با گذشت ۴۴ سال از آن واقعه فراموش نشدنی، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به یکی از ارکان اقتدار دفاعی و بازدارندگی کشور تبدیل شده به گونه‌ای که بخش عمده ای از دستاوردهای بی نظیر میهن در صنایع دفاعی را مرهون این مدافعان بی نام و نشان آسمان کشور هستیم و توفیقات این حوزه در عرصه‌های سامانه‌های موشکی، تجهیزات و فناوری‌های دفاعی و … همواره مایه مباهات ایرانیان غیرتمند است.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه ساز نیروی هوایی ارتش که با دلاورمردی، رعشه بر پیکره معاندان ‌انداخته اند، این روز ماندگار را به کارکنان بصیر و توانمند نیروی هوایی و پدافند هوایی به ویژه در استان مرزی خراسان جنوبی تهنیت گفته و توفیقات روزافزون این سربازان وطن را در سایه عنایات خاصه حضرت ولی عصر( ارواحنا فداه) و تحت هدایت های داهیانه فرماندهی کل قوا ، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
امید که این یکه تازان آسمان استقلال و آزادی ایران اسلامی، همواره در انجام همه شئون زندگی و کار، موفق و منصور باشند.

انتهای پیام/ ۵