پیام تسلیت امام جمعه بیرجند و استاندار به مناسبت درگذشت آیت الله ربانی

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان جنوبی در پیام‌های جداگانه، درگذشت آیت الله محمد ابراهیم ربانی مهمویی را تسلیت گفتند.

به گزارش خاورستان، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان جنوبی در پیام‌های جداگانه، درگذشت آیت الله محمد ابراهیم ربانی مهمویی را تسلیت گفتند.
در پیام تسلیت آیت الله علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند آمده است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ
رحلت عالم وارسته، پرتلاش و با اخلاص، قانع و بدون پیرایه‌های مادی حضرت آیت الله آقای حاج محمد ابراهیم ربانی قدس الله روحه را به مردم خراسان جنوبی بویژه مردم با ایمان و عالم دوست بیرجند خصوصا آنها که بیشتر توفیق بهره‌وری از محضر آن بزرگوار را داشته‌اند و بالاخص دودمان و خاندان و آقازادگان شریف تسلیت عرض می‌نمایم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: برای آن بزرگوار روح و راحت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.
استاندار خراسان جنوبی نیز در پی ارتحال آیت الله ربانی پیام تسلیتی را صادر کرد.
محمدصادق معتمدیان در این پیام بیان کرد: ارتحال آیت الله محمد ابراهیم ربانی مهمویی قدس الله نفسه الزکیه، مایه تأسف و تأثر گردید.
وی افزود: اینجانب درگذشت آن روحانی فاضل و عالم مجاهد و مبارز انقلابی را که همواره منشأ خدمات فراوان بوده و عمر با برکت خویش را در راه تبیین احکام الهی و تعلیم و تربیت طلاب علوم دینی سپری کرد و با رویی گشاده، اخلاقی حسنه، تواضعی مثال زدنی و انسانیتی کامل، ملجأ و پناه مردم شریف بیرجند به شمار می‌رفت و هیچ گاه مسیر زهد و پارسایی و قناعت را فراموش نکرد، به مردم عزیز و شریف خراسان جنوبی به ویژه شهرستان بیرجند، خانواده محترم و بازماندگان و ارادتمندان آن مرحوم تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از خداوند مهربان، برای آن مرحوم رحمت و رفعت الهی و برای بازماندگان محترم شان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
آیت الله محمد ابراهیم ربانی مهمویی در سن ۹۳ سالگی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیرجند درگذشت.
این عالم بزرگوار سال ۱۳۰۶ در بیرجند متولد شد و از مدرسین برجسته حوزه علمیه خراسان جنوبی بود.
آیت‌ الله ربانی اولین امام جمعه بیرجند پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود و سال‌ها در دیوان عالی کشور و شورای عالی قضایی مسئولیت داشت.پ
انتهای پیام/ ۱۳۲