امام جمعه خوسف:

پیروی از شهدا مانع انحراف مدیران می‌شود

امام جمعه خوسف گفت: یکی از اهداف یادواره شهدا آشنایی نسل حاضر و آینده با آرمان‌ها و فداکاری آن‌ها است و امروز نیز مدیران ما باید در کارشان راه شهدا را مدنظر داشته باشند تا منحرف نشوند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، در مراسمی باشکوه با حضور خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان، مسئولان استانی و شهرستانی، نیروهای نظامی و انتظامی و مردم، یاد و خاطره ۱۱۳ شهید شهرستان خوسف گرامی داشته شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین حامد شاهبیکی امام جمعه خوسف با تقدیر از حضور پرشور مردم این شهرستان در این مراسم و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار کرد: شهدا مسیر سید و سالار شهیدان را انتخاب کرده و راه ما را ترسیم کرده‌اند و باید در این راه قدم برداریم و از راه آن‌ها فاصله نگیریم.
وی ضمن اشاره به جایگاه رفیع شهدا در جامعه، تصریح کرد: یکی از اهداف یادواره شهدا آشنایی نسل حاضر و آینده با آرمان‌ها و فداکاری آن‌ها است و امروز نیز مدیران ما باید در کارشان راه شهدا را مدنظر داشته باشند تا منحرف نشوند.
بشیری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خوسف نیز در این جلسه مطرح کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و برگزاری یادواره‌ها، یکی از راه‌های زنده نگه‌داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ساز است.
وی ادامه داد: عظمت، شوکت، امنیت و اقتدار کشور مرهون خون شهدای والامقام و تلاش و رشادت‌های ایثارگران است و باید همیشه قدردان آنان باشیم.
فرمانده سپاه خوسف با تقدیر از همه دست‌اندرکاران و اعضای ستاد یادواره شهدای شهرستان، خاطرنشان کرد: این یادواره در راستای کنگره ۲۰۰۰ شهید استان خراسان جنوبی برگزار شد که همه ما باید بدانیم برپایی یادواره شهدا و حضور در محفل شهدا، یک وظیفه بزرگ است .
حجت‌الاسلام جلال‌نیا یکی از روحانیان و راویان دفاع مقدس و مدافع حرم نیز در این مراسم در قالب بیان خاطره از زمان جنگ، رزمندگان اسلام در دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار کرد: آن‌هایی که می‌گویند داعشی‌های امروز چه بر سر مردم کشورهای اسلامی می‌آورند، بدانند ما در سال ۱۳۵۹ با داعشی‌های زمان می‌جنگیدیم که جوانان را سر می‌بریدند و در شهرها و مرز کشور خون راه می‌انداختند.
وی با بیان این‌که امروز در شرایط تحریم و فشار اقتصادی چرا بعضی دم از جنگ می‌زنند یا خواستار راه‌اندازی سفارت دشمن‌ترین دشمنان در کشور ما یا مذاکره هستند؟ ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با دو جمله جواب آن‌ها را دادند و فرمودند: “جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد”.
این راوی دفاع مقدس در مورد زمزمه‌ها و اعتراض بعضی از افراد در مورد حضور جوانان در جنگ سوریه و عراق یادآور شد: در سال ۱۳۵۷ یک خانواده بودیم اما امروز ایران ما عیال‌وار است. امروز سوریه، عراق و لبنان با ما است. اگر جوانان در این کشورها به کمک حزب‌الله و مدافعان حرم نمی‌رفتند، امروز باید در مرزها و داخل شهرهای‌مان با داعش می‌جنگیدیم و اگر امروز در روسیه و وسط آمریکا ندای اسلام‌خواهی و شیعه به گوش می‌رسد به برکت انقلاب و خون شهداست که در دنیا ما را تبدیل به یک ابرقدرت کرده‌اند .
وی در مورد خانواده شهدا تأکید کرد: باید قدردان خانواده معظم شهدا که دسته‌گل‌ها و جگرگوشه‌های خود را در راه انقلاب، دفاع از وطن و حرم تقدیم کرده‌اند، باشیم و نگاه ما به آن‌ها عزت‌مندانه باشد.
جلال‌نیا در مورد تهدیدات دشمن بیان کرد: در سال ۱۳۵۸ انقلاب ما یک ساله بود که تهدید کردند و جنگ راه انداختند و حریف ما نشدند، در سال ۶۹ که ۱۱ ساله بودیم با آشوب و اغتشاش می‌خواستند انقلاب ما را متوقف کنند که نتوانستند، در سال ۸۸ و ۳۰ سالگی انقلاب، مجدد آشوب راه انداختند و حریف ما نشدند و به اهداف خود نرسیدند و امروز نیز در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب می‌خواهند با شایعات، تهدیدات و جنگ اقتصادی ما را از پای درآورند و خواب آن‌ها تعبیر خوبی ندارد که ان‌شاءالله با تقوای همراه با بصیرت و صبر و به برکت خون شهدا این مرحله را هم پشت سر خواهیم گذاشت.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۳/ ۴