جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه هشتمین گردهمایی مدیران فضای مجازی سپاه های استانی:

پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اعلام اینکه طبق تحلیل‌های دقیق از منطقه، جنگی رخ نخواهد داد و اگر آمریکاییها بخواهند جنگ کنند هسته‌های مقاومت در منطقه بیشترین خسارات را به آنها می‌زنند گفت: ما وظیفه داریم روحیه مقاومت و امید را در جامعه افزایش دهیم.

به گزارش خاورستان، به نقل از صبح توس، سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین عصر دیروز در مراسم اختتامیه هشتمین گردهمایی مدیران فضای مجازی سپاه های استانی و مسئولان فضای سازمان فضای مجازی بسیج گفت: فرمایشات رهبری همواره گشایش‌گر بوده است؛ ایشان در اهمیت کار در فضای مجازی می‌فرمایند که اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است و اگر من رهبر نبودم مسئولیت فضای مجازی را به عهده می‌گرفتم.
وی افزود: ایشان در تأکید بر اهمیت این فضا می‌فرمایند، اگر نیروهای انقلاب این فضا را خالی کنند ضربه خواهیم خورد و در مقابل، این فضا می‌تواند وسیله‌ای برای ضربه زدن به دهان دشمن باشد.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه عملیات روانی از ابتدای خلقت علیه خیر و توحید وجود داشته است اظهار کرد: یکی از مهمترین بخش‌های زندگی ارتباطات است و امروز شاهد آنیم که با ظهور اینترنت سبک زندگی خیلی‌ها تغییر کرده است.
وی افزود: مستکبرین عالم به واسطه علم، ثروت و تجهیزات بیشترین تسلط را بر فضای مجازی دارد و ان‌ها به دنبال ایجاد ساختار هایی در این فضا برای پیشبرد اهدافشان هستند.
سردار سپهر با اشاره به اینکه به احتمال زیاد تا ۴ سال اینده تمام تجهیزاتی که اکنون در حال استفاده است کهنه می‌شود تصریح کرد: طبق تحقیقات، فضای مجازی و رسانه‌ها باعث تغییر سبک زندگی ۸۰ درصد خانواده‌های ایرانی شده است و قطعا فضای مجازی به دلیل اینکه ظرف و محمل اقدامات استکبار جهانی است می‌تواند یک تهدید جدی برای ما باشد البته در عین حال می‌تواند بهترین فرصت برای تمدن‌سازی نوین اسلامی نیز باشد.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بر اساس تحقیقات ۲۱ درصد مردم و ۷۵ درصد اقتصادهای نوظهور در حال استفاده از اینترنت هستند خاطرنشان کرد: قدرت و سرعت در دهه‌های پیش رو فرصت خوبی برای دولت ها و جریانهای مختلف ایجاد می‌کند که ما باید از ان بی بهره نمانیم. تصمیم گیران اقتصادی، سیاسی، اجتماعی … قطعا بدون قدرت سایبری توان بروز و ظهور ندارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: یک دهه است که امریکا می‌گوید گزینه جنگ روی میز است ولی پس از اقدام نمایشی اخیر امریکا در منطقه، رهبر انقلاب با یک عملیات روانی که فرمودند مذاکره نمی‌کنیم و جنگ نمی‌شود، تمام معادله به نفع ایران تغییر کرد.
سردار سپهر با بیان اینکه هرکس امروز در جهان با عملیات روانی و جنگ رسانه ای، اراده خود را به جهان تحمیل کرد پیروز است نه ان کسی که ناو و ناوشکن دارد گفت: ما می توانیم با کمترین تجهیزات دشمن را از پای درآوریم و امروز ما در بسیج و سازمان فضای مجازی بسیج تکالیف بزرگی داریم که اولین آن‌ها بصیرت افزایی در زمینه‌های مختلف است.
وی افزود: دومین توقع ما از سازمان فضای مجازی، اهتمام و توسعه فناوری‌های سایبری است و سومین مورد ارتقای فرهنگ اسلامی و چهارم ممانعت از رخنه فرهنگی دشمن است.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: ما در بسیج همواره به دنبال خدمت رسانی به مردم هستیم و در این راستا پنجمین توقعمان تولید و توسعه محتواهای منطبق با ارزش‌های اسلامی دینی و نیاز مردم است و ششمین مطالبه ما در خصوص جبران خلأهای قانونی در فضای مجازی است که بسیج حقوقدانان نیز باید به این موضوع ورود کند.
وی با اشاره به اینکه تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور یکی از اصلی‌ترین توقع‌های ما از سازمان فضای مجازی بسیج است افزود: بسیج باید با ایجاد مراکزی هدایت و حمایت گروه‌های مردمی و سمن‌ها را در دست بگیرد تا بتواند سرمایه های نظام را با ایجاد فضای امید در جامعه گسترش دهد و سازمان فضای مجازی باید تولید اخبار دقیق و صحیح داشته باشد و برای مخاطبان جذابیت ایجاد کند تا در کنار تولید درست، جذب مخاطب هم صورت گیرد.
سردار سپهر ضمن تأکید بر مدیریت هوشمند در فضای مجازی تصریح کرد: در این راستا نیازمند نقشه راه فضای مجازی هستیم تا تصویر اینده پیش روی فضای مجازی مورد نیاز و تراز انقلاب اسلامی با همکاری دانشگاه ترسیم شود لذا می توانیم با قدرت فضای مجازی در رفتار مسوولان، مردم و حتی خارجی‌ها تغییر ایجاد کنیم.
وی افزود: ترامپ در یکی از سخنرانی هایش گفته بود من به دنبال تغییر تفکر جوانان و مردم ایران هستم و تا چند سال دیگر در جوانان ایفون به دست ردپایی از اسلام نخواهید دید.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سواد رسانه‌ای باید به نفع و با مدیریت هوشمند سازمان فضای مجازی گسترش یابد خاطرنشان کرد: یکی از مراکز دولتی انگلیس چندی پیش اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۵ ایران در میان قدرت‌های نو ظهور قرار می‌گیرد و در تحلیل دیگری امده است که خاورمیانه جدید با عقب‌نشسنی امریکا و گسترش نفوذ ایران در حال ایجاد است.
وی با اعلام به اینکه طبق تحلیل‌های دقیق از منطقه، جنگی میان ایران و آمریکا رخ نخواهد و اگر آمریکاییها بخواهند جنگ کنند هسته‌های مقاومت در منطقه بیشترین خسارات را به انها می‌زنند افزود: ما وظیفه داریم روحیه مقاومت و امید را در جامعه افزایش دهیم لذا بسیج باید در ابتدا بصیرت را در جامعه افزایش دهد و دوم با راه‌اندازی جریان و نهضت خدمت رسانی در خدمت خالصانه به مردم بکوشد تا تمام پایگاه‌های بسیج در سراسر کشور به یک پایگاه خدمت‌رسانی تبدیل شود.
سردار سپهر گفت: در حال حاضر با کمک برخی نمایندگان مجلس به دنبال تصویب قانونی برای خدمت‌رسانی بسیج هستیم اما متاسفانه پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی باعث شده که علی رغم سفارش رهبری هیچ گونه ارایش جنگی در زمینه های مختلف اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی گرفته نشود.
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: طبق قانون بسیج موظف به ایجاد ۱۰۰ هزار پنل خورشیدی در کشور شده است اما پس از ۴ ماه هنوز بانک ها مبلغی برای پیشبرد این پروژه ها به ما پرداخت نکرده‌اند.
وی با بیان اینکه ۴۰ سال است که انقلاب و بسیج رویش داشته و تلاش‌های ما باعث عصبانیت و عقب نشینی دشمن شده افزود: جریان نفاق در داخل کشور به دنبال قدرتمند تر نشان دادن دشمن است و در حالیکه قدرت امریکا در مقابل توانمندی‌های ما مانند اهن پاره‌ای است، متاسفانه امروز برخی مسوولان ما از روی جهل می‌گویند در مورد قدرت موشکی با امریکا مذاکره کنیم و می‌خواهند برجام جدیدی ایجاد کنند.
سردار سپهر اظهار کرد: بزرگترین سرمایه ما بعد از رهبری و شریعت، مردم هستند که این سرمایه پایان‌ناپذیر یکی از ظرفیتهای بی نظیر بسیج است؛ چرا که بسیج از متن و عمق مردم برخاسته که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه قدرت ارتباطات باید در دست یاران امام زمان(عج) باشد در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: مبارزه در عرصه فرهنگ و امیدبخشی به جامعه به مراتب از مبارزه در دفاع مقدس سخت‌تر است.
انتهای پیام/ ۵
منبع: دانا