امام جمعه موقت بیرجند:

پیشرفت کشور در گرو اتحاد نخبگان حوزوی و دانشگاه است/ لزوم توجه مسئولان به تمام مسائل کشور

حجت الاسلام مختاری گفت: مسئولان باید به مسائل فرهنگی، اقتصادی و اشتغال مردم بیش از پیش توجه کنند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد مختاری امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند، اظهار کرد: برای این‌که انسان انگیزه داشته باشد و تن به تشکیل زندگی و تحمل سختی‌ها دهد باید آرمان‌های بلندی داشته باشد تا برای رسیدن به آن‌ها سختی ها را تحمل کند.
وی افزود: اگر آرما‌ های انسان الهی و معنوی باشد قطعا برای رسیدن به قرب خدا تن به همه سختی‌های زندگی می‌دهد.
امام جمعه موقت بیرجند تصریح کرد: برای تحمل سختی‌های زندگی خانوادگی در این دنیا باید انسان تکیه گاهی قوی داشته باشد.
حجت الاسلام مختاری با بیان این‌که وقتی انسان به خود می‌نگرد سراسر جهل و عجز است و خود را محتاج قدرتی کامل و غنی می‌داند، ادامه داد: انسان به تکیه گاهی نیاز دارد که هر جا کم آورد به آن پشتوانه تکیه کند و با یاد او آرامش پیدا کند قطعا پشتوانه ای بالاتر از قدرت خداوند متعال وجود ندارد.
وی بیان کرد: وقتی خدای عادل و مهربان پشتوانه انسان باشد و دلش به او گرم باشد انسان با اطمینان خاطر بزرگترین اهداف را مد نظر قرار می‌دهد و دچار اضطراب نمی‌شود.
امام جمعه موقت بیرجند ضمن گرامیداشت شهادت آیت الله محمد مفتح، عنوان کرد: ۲۷ آذرماه مصادف با شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است امیدواریم همه حوزویان و دانشگاهیان در ادامه راه شهید مفتح موفق باشند.
حجت الاسلام مختاری با بیان این‌که آرمان بزرگ شهید مفتح اعتلای کشور با دو بال علم و ایمان بود، تصریح کرد: بر اساس آیات و روایات و عقل سلیم علم و ایمان با یکدیگر متحدند و هیچ گونه تضادی با هم ندارند.
وی متذکر شد: پیشرفت کشور در گرو اتحاد نخبگان حوزوی و دانشگاه است مبادا جوانان تحت تأثیر علم منهای دین قرار گیرند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که فتنه آبان ماه ۹۸ اولین و آخرین فتنه فتنه گران نخواهد بود، بیان کرد: این فتنه‌ها لایه‌های ظاهری و باطنی دارد که باید به آن توجه کرد.
حجت الاسلام مختاری گفت: فتنه گران هزاران میلیارد از سرمایه های عمومی و شخصی مردم را نابود کردند؛ آن‌ها کاری وحشیانه انجام دادند کاری که شمر و یزیدیان با اصحاب امام حسین(ع) کردند.
وی افزود: فتنه گران مردم را کشتند و غارت کردند کاری که از قبل برنامه ریزی شده بود امام مردم باید هوشیار باشند چرا که اگر این‌ها بر مردم مسلط شوند قطعا از یزیدیان با مردم بدتر خواهند کرد.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان کرد: بصیرت مردم دشمنان را نا امید کرده است انشاءالله از این به بعد نیز نا امید خواهد کرد.
حجت الاسلام مختاری گفت: علی رغم اینکه رهبر معظم انقلاب در سهمیه بندی بنزین هیچ مسئولیتی نداشتند اما با به میدان آمدن به موقع ایشان مردم صفوف خود را از اشرار جدا کردند و فتنه ای به این سنگینی در مدت ۴۸ ساعت خاموش شد این یعنی اقتدار نظام ، مردم و ولایت فقیه این یعنی هر آنچه که مستکبران خارجی رشتند پنبه شد این برای ملت ما مایه افتخار است.
وی با بیان این‌که لایه پنهان آشوب ها این بود که مستکبران و آل سعود پیشاپیش از آشوبگران حمایت می‌کردند، متذکر شد: بایستی مراقب باشیم چرا که دشمنان پیوسته در کمین هستند و اگر لحظه ای غفلت کنیم کشور ما را چپاول خواهند کرد.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان این‌که لایه پنهان دیگر این آشوب‌ها مسائل فرهنگی و اجتماعی است، ادامه داد: چه می‌شود که یک عده ایرانی مزدوری می‌کنند و سرمایه‌های ملت خود را به آتش می‌کشند مردم و مسئولان باید روی این قضیه کار کنند چرا که این ضعف فرهنگی و تربیتی است و به بیکاری و مشکلات اقتصادی توجه نشده است
حجت الاسلام مختاری افزود: مسئولان باید به مسائل فرهنگی، اقتصادی و اشتغال مردم بیش از پیش توجه کنند.
وی عنوان کرد: ما منطق دولت را درک چرا که منابع سوخت ما محدود است قطعا مدیرت سوخت لازم بود.
امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: دولت و مجلس محترم تا الان در خواب بودند و تاکنون می‌توانستیم ۲۰ میلیون لیتر سوخت صرفه جویی کنیم و نکردیم؟ یعنی طی سال‌های گذشته روزی ۲۰ میلیون لیتر از جیب مردم به هدر رفته است.
حجت الاسلام مختاری تصریح کرد: انتظار ما از دولت تدبیر و امید و مجلس هماهنگ با دولت بیش از این بود، چرا با لجبازی سهمیه بندی ای که در دولت قبل اجرا شده بود را به هم زدید؟؟
وی بیان کرد: چرا باید یک شبه بنزین را سهمیه بندی کرد و بنزین سهمیه را ۵۰ درصد و آزاد را ۳۰۰ درصد افزایش داد؟ مگر پیش بینی نکردید که چه فشاری به مردم وارد خواهد شد و دشمن نیز از این شرایط سوء استفاده خواهد کرد.
امام جمعه موقت بیرجند خاطر نشان کرد: انتخابات مجلس در پیش است بدانید هر رأی درست صد میلیون برای کشو نفع و هر رأی غلط صد میلیون ضرر دارد و این ما هستیم که افراد را بر خود مسلط می‌کنیم باید مراقب باشیم چرا که هر چه هست از ماست که بر ماست.
انتهای پیام/ ۱۳۵