مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی:

پیشرفت ۲۰ درصدی زائرسرای خراسان‌جنوبی پس از چهارسال/ مسئولان برای ساخت این زائرسرا ورود جدی ندارند

مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی گفت: متاسفانه مسئولان ورود جدی برای ساخت زائرسرای خراسان جنوبی ندارند به طوری که پس از 4 سال تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خاورستان، موسی جوینده مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی در گفت‌وگویی با اشاره به ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد، اظهارکرد: این زائرسرا در زمینی به مساحت حدود یک هزار متر مربع و در ۹ طبقه با زیر بنای پنج هزار متر مربع و ظرفیت اقامت ۵۰۰ نفر در خیابان طبرسی مشهد مقدس در دست احداث است.
وی با بیان این‌که برای ساخت این زائر سرا که طرح آن از سال ۹۲ آغاز شده تاکنون یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده که از این مبلغ ۷۰۰ میلیون کمک مردمی و یک میلیارد هم از محل وام و قرض بوده است.
مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی نبود منابع کافی را از مهم‌ترین دلایل عدم پیشرفت پروژه عنوان کرد و گفت: برای ادامه کار به تأمین رقم‌های میلیاردی و کمک‌های مردمی و خیران نیاز است که امیدواریم با همت بیشتر خیرین این مشکل تا حدی مرتفع شود.
پس از گذشت ۴ سال تنها ۲۰ درصد پیشرفت!
جوینده با اعلام اینکه عملیات اجرایی این پروژه در مرحله گودبرداری و ایجاد سازه نگهبان است، تبیین کرد: چهار سال از شروع این پروژه می‌گذرد که برخی استان‌ها پروژه مشابه خود را در این مدت به پایان رسانده اما ساخت زائرسرای استان تنها ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی با تأکید بر این‌که تاکنون کمک دولتی برای این پروژه دریافت نشده، اعلام کرد: سال گذشته با هماهنگی استانداری قرار بود ۴۰۰ میلیون تومان توسط بخش صنعت و معدن استان به پروژه زائرسرا کمک شود اما از این مبلغ فقط ۱۰۰میلیون تومان تأمین شد.
مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی خواستار مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان جهت اتمام این پروژه شد و بیان داشت: ارگان‌های متعدد می‌توانند در قالب بتن، آهن، طرح‌های وقف، خرید تخت و غیره به این پروژه کمک کنند زیرا در بسیاری از استا‌ن‌ها علاوه بر کمک مردم از حمایت استانداری برخوردار شده و پروژه را به نتیجه رسانده‌اند.
گلایه از عدم ورود جدی مسؤولان
جوینده اظهارکرد: سال قبل تأکید شد بر اساس تعهد بنیاد زائر و تأکید شهرداری مشهد، پروژه زائرسرا باید تا پایان سال ۹۷ شروع شود وگرنه زمین پس گرفته می‌شود به همین دلیل گودبرداری و استحکا‌م‌بخشی در حال انجام است.
وی از دیگر دلایل کند پیش رفتن زائرسرای خراسان‌جنوبی نسبت به سایر استان‌ها را عدم ورود جدی مسؤولان به این مهم دانست و تصریح کرد: طی چند نوبت مکاتباتی با آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفان کشور برای کمک به پروژه انجام شده ولی تاکنون پاسخی به این درخواست‌ها داده نشد.
مدیرعامل بنیاد زائر خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه هر چه در اجرای این پروژه تأخیر بیافتد هزینه‌‌های آن بیشتر می‌شود، تصریح کرد: سال گذشته جهت اتمام این پروژه نیازمند ۱۲ میلیارد تومان بودیم اما این رقم در سال جاری با تورم موجود و چند برابر شدن قیمت‌ها افزایش یافته و به ۲۰ میلیارد تومان رسیده است.
منبع:فارس
انتهای پیام/ ۵