در جلسه ستاد اجرایی کنگره ملی دوهزار شهید خراسان جنوبی مطرح شد

پیشرفت ۵۰ درصدی برنامه های اجرایی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی / نقاشی دیجیتال از چهره ۴۰ سردار خراسان جنوبی

فرمانده سپاه انصار الرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی گفت:تا کنون ۵۰ درصد کارهای برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی انجام شده است و فقط مشکل تامین اعتبار داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی کنگره ملی دو هزار شهید استان خراسان جنوبی اظهار کرد: برنامه ریزی برای برگزاری کنگره شهدا از دو سال قبل آغاز شده است‌.
وی افزود: ستاد اجرایی کنگره ملی شهدا با ریاست استاندار است و ذیل این ستاد ۶ کارگروه و ۸ اجلاسیه در نظر گرفته شده و در هر شهرستان یک ستاد اجرایی نیز در نظر گرفته شده و فعالیت خود را آغاز کرده اند.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی بیان کرد: طراحی و ایجاد نمایشگاه از حراء تا حرم از دیگر برنامه های جانبی کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی است که تا کنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
سردار قاسمی عنوان کرد: از دیگر برنامه ها و اقدامات فرهنگی در نظر گرفته شده در راستای کنگره ملی شهدا می‌توان به طرح ختم قرآن کریم،برنامه ریزی همایش جوانان برای معرفی کردن کنگره شهدا،برنامه ریزی برای نهضت کتاب نویسی، تهیه ۸۵ کتاب که تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت داشته است،پیگیری و مشارکت همه ادارات در بازدید از خانواده های شهدا، برنامه ریزی جهت جمع آوری کمک های مردمی، تهیه برنامه های تلویزیونی و رادیویی و… از برنامه های انجام شده در این زمینه اشاره کرد.
وی اظهار کرد:برنامه ریزی جهت تبلیغات محیطی، فضای شهری و دیوار نویسی، استفاده از ظرفیت رسانه ها، مطبوعات و فضای مجازی استان و فعالیت های بسیج پزشکان،دانشجویی،جامعه زنان، دانش آموزی، تلاش برای جمع آوری آثار شهدا و تکمیل پرونده های آنان،پیش بینی برنامه های ورزشی، فرهنگی و کیفی سازی برنامه ها و اثر گذاری از برنامه های فرهنگی برای برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی است و درخواست ما اولویت دادن به برنامه ها است.
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی گفت: تا کنون ۵۰ درصد کارهای برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی انجام شده است و فقط مشکل تامین اعتبار داریم.
علی اکبر عباسی تجدد فرمانده پدافند هوایی شرق کشور نیز در این جلسه اظهار کرد: کارگروه اقشار ستاد برگزاری کنگره ملی دو هزار شهید خراسان جنوبی دارای ۸ کمیته است.
وی افزود:چهارچوب این کارگروه بیشتر در زمینه تکریم خانواده های شهدا است و از ۸ اجلاسیه ای که قرار است در کنگره ملی شهدا برگزار شود ۳ اجلاسیه مربوط به کارگروه اقشار است.
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور بیان کرد:کمیته بانوان یکی از کمیته هایی است که در کارگروه اقشار قرار دارد و تا کنون دو جلسه آن در سال جاری برگزار شده است.
عباسی تجدد عنوان کرد:در کمیته بانوان برنامه هایی در نظر گرفته شده است که شامل ختم قرآن کریم،نذر فرهنگی و پرداخت وام به مبلغ دو میلیون تومان به خانواده های شهدایی است که برای برگزاری کنگره ملی شهدا کمک داشته باشند،است.
وی اظهار کرد:کمیته دانش آموزی و دانشجویی یکی دیگر از کمته های این کار گروه است و از مهمترین اقدامات کارگروه دانشجویی برگزاری کارگاه فیلمنامه نویسی است و قرار است در این کمیته ۵ فیلم درباره شهدا تهیه و تدوین شود.
فرمانده پدافند هوایی شرق کشور بیان کرد:کمیته امنیت و انتظامات،کمیته رزمایش و کمیته محلات و عشایر از دیگر کمیته های این کارگروه است و در کمیته رزمایش برگزاری رزمایشی پیش بینی شده که برای این رزمایش مکان و طرح مشخص شده است.
سید مجتبی علوی مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: بر اساس هماهنگی با کلیه دستگاه ها اقدامات لازم برای المان های شهری جهت تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت به تمامی شهرداری های استان ابلاغ شده است.
وی افزود:دفتر امور شهری و فنی استانداری خراسان جنوبی در این زمینه نیز اقدامات خوبی انجام دادهای است و برای تامن اعتبار نیز اقداماتی صورت گرفته که تا کنون پیشرفت خوبی را شاهد بوده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:بخش اعظمی از سالن مورد نظر نیاز به اعتباراتی داشته است که صد درصد اعتبارات آن محقق شده و سایر اقدامات در مورد محوطه و زمین اطراف برگزاری مکان کنگره ملی شهدا نیاز به تعیین تکلیف داشته است که با همکاری شهرداری،سپاه انصار الرضا علیه الاسلام خراسان جنوبی و دفتر فنی استانداری در حال انجام است.
علوی مقدم با اشاره به زمین برگزاری رزمایش، عنوان کرد: این زمین به طور موقت در اختیار ستاد برگزاری کنگره ملی شهدا بود که با رایزنی های انجام شده و صحبتهایی که صورت گرفت مدت زمان بشتری برای در اختیار داشتن زمین در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به طراحی یادمانهای شهدای گمنام در خراسان جنوبی،گفت:از بین ۱۳۲ شهید گمنام برای ساخت یادمان ۵۳ شهید ثبتنام شده است،۱۲ یادمان آغاز به ساخت شده که ساخت ۱۰ یادمان پیشرفت بالای ۵۰ درصدی داشته است و ۹ المان کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا کنون اقدامات ساخت ۲۱ یادمان هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.
علیرضا آیینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد:کارگروه رسانه سه کمیته فعال دارد.
وی با اشاره به وظایف این کارگروه، اظهار کرد: در این کارگروه برنامه های زیادی پیش بینی شده است که از جمله آن می‌توان به ۴۰ اثر نقاشی دیجیتال از چهره ۴۰ سردار شهید استان،تولید طنز درمورد دفاع مقدس، تولید ۲۰ نمایش کوتاه ۶ دقیقه ای در حوزه صدا،تولید ۱۱ برنامه مستند رادیویی با عنوان شقایق های انقلاب و ساخت مستند تلویزیونی از قبیله عشق برای اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی مرتضی بصیری پور و چندین برنامه دیگر اشاره کرد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۲۳/