رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

پیش‌بینی بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری

پورعیسی گفت: امسال بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع مختلف برای خراسان جنوبی داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مجید پورعیسی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در سومین شورای توسعه و برنامه ریزی استان، اظهار کرد: امسال بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داریم.
وی افزود: تاکنون از سه منبع تملک، توازن ملی و استانی اعتبارات ابلاغ شده است‌. اعتبارات از محل ۲۷ صدم درصد هفته آینده ابلاغ خواهد شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی بیان کرد: امروز سه منبع برای آب، راه و محرومیت زدایی بررسی شد که این اعتبارات بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.
پورعیسی با بیان اینکه سهم هر شهرستان و بخش مشخص شده، عنوان کرد: ان شاءالله اعتبارات محرومیت
زدایی به تهران ارسال و تصویب شود در استان مصوب میکنیم اما اعتبارات حوزه آب و راه را برای هفته بعد ابلاغ خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: در حال حاضر آمادگی این را داریم که با دستگاه های اجرایی مبادله موافقت نامه بکنیم. به دارایی نیز گفتیم بدون مبادله موافقت نامه اسناد خزانه را به دستگاه ها بدهند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: سعی میکنیم برای گرفتن پول از تهران و دادن به پیمانکار تسریع کنیم تا کار آغاز شود.
پورعیسی بیان کرد: امسال سعی شده برای هر شهرستان شاخص مشخص کنیم و بر اساس شاخص ها و عدم محرومیت ها کار کنیم.
وی در مورد پرداخت پاداش بازنشستگان، اظهار کرد: بازنشستگان مبلغی که طلبکار بودند برای ۲۳ دستگاه اجرایی هزینه بگیر از سازمان مدیریت واریز شده و در حساب دستگاه است که میتوانند به بازنشستگان بدهند.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مجموع مبلغ واریز شده برای بازنشستگان حدود ۱۵ میلیارد تومان بوده و بخشی در مورد مرخصی ها است که مجدد تامین اعتبار میکنیم.
پورعیسی در مورد پیمانکاران حوزه راه استان، گفت: از زمانیکه راه و شهرسازی و راهداری جدا شدند مقداری از مطالبات باقی مانده است این مطالبات تا صورت وضعیت به طور کامل تکمیل نشود راهداری نمیتواند کاری انجام دهد لذا مقرر شد صورت وضعیت ها نهایی شود و راهداری پرداخت کند.
وی افزود: پیش بینی شده میزان مطالبات پیمانکاران حوزه راه ۴۰ میلیارد تومان باشد و تاکنون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ۲۰ میلیارد تومان را پیش بینی کرده که امسال پرداخت کند.
انتهای پیام/۱۲۷