کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خبر داد؛

پیش‌بینی وزش باد شدید و رعد و برق برای خراسان‌جنوبی/ احتمال وقوع روان‌آب دور از انتظار نیست

نخعی گفت: مطابق با الگوی نقشه‌های پیشیابی هواشناسی طی امروز و فردا و در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب وزش باد شدید لحظه‌ای، همراه با گرد و خاک و رگبار و رعد و برق قابل پیش‌بینی است.

به گزارش خاورستان، جواد نخعی کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی گفت: مطابق با الگوی نقشه‌های پیشیابی هواشناسی طی امروز و فردا و در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب وزش باد شدید لحظه‌ای، همراه با گرد و خاک و رگبار و رعد و برق قابل پیش‌بینی است.
وی با اشاره به این‌که در این مدت امکان برخورد صاعقه در مناطق مرتفع و بارش تگرگ در مناطق کوهپایه‌ای رخ خواهد داد، افزود: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال وقوع روان آب به صورت محدود و نقطه‌ای در برخی نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی با بیان این‌که به لحاظ دمایی امروز روند دما کاهشی خواهد بود، گفت: در شبانه روز گذشته سربیشه، زهان و قائن با کمینه دمای ۱۴ درجه سانتی گراد سردترین و ایستگاه‌های نهبندان و دهسلم با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتی گراد گرم‌ترین نقاط استان گزارش شده‌اند.
نخعی با بیان این‌که تپه طاق طبس با ۱۴ میلی‌متر بیشترین میزان بارش را در شبانه روز گذشته داشته، افزود: از ایستگاه‌های درمیان نیز حدود ۴ میلی‌متر، محمدآباد پسکوه ۳ میلی‌متر، قائن، اسفزار، فتح آباد خضری، خلف و رقه حدود ۲ میلی‌متر، خضری و آرین شهر و بشرویه ۱ میلی‌متر و از ایستگاه‌های زیرکوه، آویز، علی آباد زارعین، سربیشه، دیهوک و ده محمد و طبس بارش کمتر از یک میلی‌متر بارش گزارش شده است.
وی خاطرنشان کرد: نوسانات دما در مرکز استان نیز بین ۱۷ و ۳۱ درجه سانتی گراد ثبت شده است.
انتهای پیام/۱۲۷