مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مطرح کرد؛

پیش‌بینی ۳۵ عنوان برنامه طی هفته هلال احمر در خراسان جنوبی/ بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع می‌شود

رضایی گفت: پیش بینی شده در قالب نهضت کمک مومنانه طی هفته هلال احمر بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان استان خراسان جنوبی توزیع شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ و آغاز هفته هلال احمر، اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۱۱ شعبه، ۱۰۰ خانه هلال شهری و روستایی و ۲۴ پایگاه امداد جاده ای فعالیت دارد.
وی افزود: طی هفته هلال احمر ۳۵ عنوان برنامه در استان پیش بینی شده که برگزار خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، غبار روبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری نمایشگاه عکس، برگزاری جشنواره خوش نویسی، اهدای خون، رونمایی از ناوگان تخصصی هلال احمر، برگزاری محفل انس با قرآن، ارایه خدمات توانخواهی با ۵۰ درصد تخفیف در تاریخ ۲۱ اردیبهشت توسط مرکز هلال احمر مرکز استان، اهدای ماسک رایگان در داروخانه هلال احمر و کمک مومنانه از جمله برنامه های پیش بینی شده طی هفته هلال احمر در خراسان جنوبی است.
رضایی عنوان کرد: پیش بینی شده در قالب نهضت کمک مومنانه طی هفته هلال احمر بیش از ۲۰ هزار بسته غذایی بین نیازمندان استان خراسان جنوبی توزیع شود و همچنین طی این هفته ۲۰ خانه هلال در سطح استان افتتاح خواهد شد.
وی به برگزاری اردوی جهادی طی هفته هلال احمر اشاره کرد و گفت: رونمایی از طرح اشتغال پرورش بوقلمون در پایگاه امداد جاده ای بشرویه، مانورهای امداد و نجات جاده ای، تجلیل از خیران، برگزاری برنامه های توان افزایی برای امدادگران و برگزاری وبینار آموزشی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده طی هفته هلال احمر در خراسان جنوبی است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تعداد پرسنل هلال احمر خراسان جنوبی ۲۰۰ نفر، داوطلب ۸ هزار و ۵۳۲ نفر، جوانان ۱۸ هزار و ۷۴۰ نفر و در مجموع ۲۷ هزار و ۳۷۲ نفر فعالیت دارند.
رضایی خاطرنشان کرد: تجهیزاتی جاده ای که طی هفته هلال احمر از آن رونمایی میشود شامل خودرو، موتور و تجهیزات مربوط به امداد جاده ای است.
وی در مورد آخرین وضعیت آشیانه بالگرد هلال احمر استان، گفت: ساختمان آشیانه حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با اعتبارات سال جاری بتوانیم ساختمان آشیانه بالگرد را به اتمام برسانیم. در حال حاضر بالگرد هلال احمر استان در فرودگاه بیرجند مستقر است و مشکلی در مورد مکان نگهداری بالگرد وجود ندارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی پنج پایگاه امداد جاده ای در دست بررسی و اقدام است و امیدواریم مصوبه احداث هر پنج
پایگاه را اخذ کرده و کار ساخت این تعداد پایگاه جاده ای آغاز شود‌.
رضایی در مورد پایگاه کوهستانی، اظهار کرد: این پایگاه در منطقه بند دره بیرجند واقع شده. فضای ساختمان پایگاه به پایان رسیده. منتظر تجهیز و خریداری خودروی نجات برای این پایگاه کوهستانی هستیم که اگر خودروی نجات خریداری شود ان شاءالله در سال جاری به بهره برداری میرسد.
وی در مورد وضعیت موجودی انبارهای هلال احمر استان، گفت: موجودی انبارهای هلال احمر استان خوب است و مواد غذایی موجود در انبارها بررسی میشود که از تاریخ انقضا نگذرد و چنانچه مواد غذایی نزدیک به تاریخ انتقضا باشد جایگزین میشود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی عنوان کرد: در این راستا طی ماه های گذشته بیش از ۸ میلیارد تومان از سرمایه موجودی انبارهای هلال احمر خراسان جنوبی بین افراد متاثیر از خشکسالی و کرونا توزیع شده است.
رضایی در مورد بودن یا نبودن برخی از داروها در داروخانه هلال احمر، گفت: معمولا داروخانه هلال احمر به دلیل وجود بنیه مالی تمامی داروها را دارد مگر اینکه برخی از داروها تحریم باشد یا به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا برخی از داروها در داروخانه هلال احمر موجود نباشد که امری طبیعی است اما معمولا بیشتر داروها در داروخانه هلال احمر موجود است.
وی به پایش و کنترل مسافرانی که از مرز ماهیرود وارد استان میشوند اشاره کرد و افزود: از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون تیم های نظارتی هلال احمر به همراه تیم هایی از دانشگاه علوم پزشکی در مرز ماهیرود مستقر بوده و تمامی مسافرانی که از این مرز وارد استان میشوند را پایش و کنترل میکنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تاکنون هیچ مورد مثبت ابتلا به کرونا در این خصوص شناسایی نشده و درحال حاضر نیز همکاران ما در مرز ماهیرود برای کنترل و پایش مسافران مستقر هستند.
رضایی خاطرنشان کرد: چنانچه مورد مثبتی شناسایی شود به مراکز درمانی سطح شهرستان سربیشه ارجاع داده خواهد شد.
وی در مورد مجتمع هلال، افزود: این مجتمع مربوط به یک شرکت سرمایه گذاری است و ارتباطی به هلال احمر استان ندارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/