معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

پیش‌فرض‌های برگزاری سفر اربعین حسینی ۱۴۰۰

خوش خبر با بیان اینکه برگزاری مراسم امسال اربعین حسینی در هاله ای از ابهام قرار دارد، گفت: برای سفر اربعین امسال سه پیش فرض تعریف شده و بر همین اساس برنامه ریزی های لازم صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در نخستین نشست اعضای ستاد اربعین استان در سال جاری اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، برای سفر اربعین امسال سه پیش فرض تعریف شده و بر همین اساس هم برنامه ریزی های لازم صورت می گیرد.
وی ادامه داد: اگر شرایط عادی شود، امکان حضور همه فراهم می شود و مشتاقان می توانند در این سفر معنوی شرکت نمایند.
معاون استاندار تصریح نمود: ممکن است محدودیت هایی برای اعزام زائران اعمال شود و در همین راستا هم سهمیه هایی برای استان ها تعیین گردد که قطعاً اطلاع رسانی خواهد شد تا علاقمندان و واجدین شرایط بتوانند از این ظرفیت استفاده نمایند.
خوش خبر ادامه داد:حالت سوم هم این است که شرایط به همین شکل پیش برود و وضعیت قرمز باشد که امسال هم مثل سال گذشته، از سفر اربعین محروم خواهیم ماند.
وی تأکید کرد: هر اقدامی که در راستای هر چه بهتر برگزار شدن سفر اربعین هر اقدامی که صورت می گیرد، نباید انتظاری برای مردم ایجاد کند.
به گفته وی؛ تمام برنامه ریزی ها برای آمادگی داشتن در برابر هر تصمیمی است و برگزاری مراسم پیاده روی اربعین، تابع شرایط کرونایی و دستورالعمل های بهداشتی می باشد.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: سال گذشته به واسطه شیوع بیماری کرونا از حضور در مراسم پیاده روی اربعین محروم ماندیم و امسال هم باید ببینیم شرایط کشور ما و عراق به چه شکلی خواهد بود.
خوش خبر با تأکید بر این که در بحث برنامه ریزی برای مراسم اربعین، کلیه امورات مردم محور است، گفت: همه کمیته های ذیل ستاد، باید فعال شده، از همه ظرفیت ها برای آماده سازی شرایط لازم استفاده نمایند.
وی با اشاره به این که امسال به جهت یک سال وقفه در برگزاری مراسم، عطشی در جامعه برای حضور وجود دارد، گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که بتوانیم پاسخگوی همه نیازها باشیم.
معاون استاندار به لزوم واکسینه شدن عوامل اجرایی موکب ها اشاره کرد و تصریح نمود: با توجه به برنامه ریزی های وزارت بهداشت و شتابی که در واکسیناسیون گروه های سنی مختلف رقم خورده، احتمال این که کلیه افراد تا زمان برگزاری مراسم، واکسینه شوند، خیلی زیاد است.
خوش خبر به موضوع گذر زائران پاکستانی از مسیر استان گفت و متذکر شد: با توجه به مشکلاتی که در سال های گذشته در جریان عبور این زائران از استان شاهد بودیم و از دیگر استان ها نیز موارد مشابهی گزارش شده، لذا باید این موضوع از طریق ستاد اربعین کشور پیگیری شود.
وی ادامه داد: تا الان که به جهت شرایط کرونایی، ورود اتباع خارجی به استان ممنوع است ، مگر این که شرایط تغییر کند و این محدودیت ها حذف شود که امکان حضور این زائران فراهم گردد.
انتهای پیام/۱۰