رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خبر داد

پیش بینی ایجاد ۱۷۰هزار شغل در کشور توسط کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت:در سال جاری نیز کمیته امداد 170 هزار اشتغال در سطح کشور ایجاد خواهد کرد و پیش بینی شده تا پایان سال در استان خراسان جنوبی 5 هزار اشتغال ایجاد شود و راست آزمایی آن بر عهده خبرنگاران است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح اولین مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌ای کشور با عنوان رسانه یاران اظهار کرد: اقدام ابتکاری خبرنگاران خراسان جنوبی بسیار خوب است و ان‌شاءالله بعد از این شاهد راه اندازی مراکز نیکوکاری از سایر گروه‌ها نیز در کشور باشیم.
وی با بیان اینکه مطالبه‌گری رسانه‌ها بسیار مهم است، افزود: رسانه‌ها می‌توانند به عنوان یک رابط مشکلات مردم را به مسئولان منعکس کنند.
رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد: خدمت به مناطق محروم باید سرعت بگیرد. بر این اساس تا پایان امسال ساختار کمیته امداد با چهار هدف چابک سازی، روان سازی، شفاف سازی و پاسخگویی بازنگری خواهد شد.
بختیاری با تاکید بر رسالت اصحاب رسانه در انتقال محرومیت به مسئولان، گفت: سال گذشته توسط کمیته امداد پیش بینی ۲ هزار و ۸۰۰ اشتغال برای خراسان‌جنوبی انجام شده بود.
وی اظهار کرد: در سال جاری نیز کمیته امداد ۱۷۰ هزار اشتغال در سطح کشور ایجاد خواهد کرد و پیش‌بینی شده تا پایان سال در استان خراسان‌جنوبی ۵ هزار اشتغال ایجاد شود و راست آزمایی آن بر عهده خبرنگاران است.
رئیس کمیته امداد کشور از ساخت ۵ هزار واحد مسکونی محروم در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی احداث و تکمیل شود که ۵۰ درصد هزینه ها را دولت و مابقی را خیران تامین خواهند کرد.
بختیاری افزود: فلسفه ایجاد مراکز نیکوکاری با رویکرد مساجد محوری است.
وی با بیان اینکه در خراسان‌جنوبی ۱۱هزار دانش آموز تحت حمایت امداد هستند، گفت: در سال جاری ۱۱ هزار بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند خراسان‌جنوبی توزیع شده است.
رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم، اظهار کرد: خبرنگاران خراسان‌جنوبی نیز از جمله مددکاران غیر رسمی استان هستند که منعکس کننده مشکلات مردم محروم هستند.
وی افزود: در سطح استان تا ۶ ماه اول سال گذشته ۲۳ مرکز نیکوکاری در استان فعال بود که تا پایان سال گذشته به ۴۳ مرکز نیکوکاری رسید.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرکز نیکوکاری رسانه یاران ۵۶ امین مرکز نیکوکاری است که در استان افتتاح می‌شود.
سلم آبادی گفت: مردم خراسان‌جنوبی علی‌رغم مشکلات اقتصادی که دارند اما برای کمک به هم نوع همیشه پیش‌قدم بوده‌اند.
انتهای پیام/۱۲۷