فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بیرجند خبر داد

پیش بینی ۱۳ کمیته در ستاد شهرستانی کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند از پیش‌بینی 13 کمیته در ستاد شهرستانی کنگره ملی 2 هزار شهید استان خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی صادق‌احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند صبح امروز در جلسه ستاد شهرستانی کنگره سرداران، امیران و ۲ هزار شهید خراسان جنوبی، اظهار کرد: اگر چه بسیج به صورت ویژه در این نوع برنامه‌ها پیش‌قدم است اما همه نهادها در این امر مشارکت دارند.
وی با اشاره به این‌که شهدا بر گردن همه ما حق دارند، تأکید کرد: همه بایستی در بحث برگزاری کنگره ملی شهدا، کار را مانند دفاع مقدس از خودمان بدانیم.
فرمانده سپاه بیرجند با بیان این‌که در بخش پشتیبانی و امکانات، نیروی انسانی فنی و مالی نیازمند همکاری جدی همه دستگاه‌ها هستیم، ابراز کرد: یکی از برنامه‌ها آن است که در راستای برگزاری این کنگره، قصد داریم که مردم را در امر پشتیبانی و مالی دخیل کنیم.
صادق‌احمدی با بیان این‌که نمایشگاه “حرا تا حرم” در محل ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند برپا می‌شود، اظهار کرد: افراد زیادی به صورت افتخاری همه روزه در این خصوص با ما همکاری دارند.
وی اضافه کرد: بحث عمرانی این نمایشگاه در فضایی با مساحت ۵ هکتار تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
صادق‌احمدی با بیان این‌که کنگره ۲ هزار شهید، بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی خراسان جنوبی خواهد بود، مطرح کرد: نمایشگاه “حرا تا حرم” با صحنه‌های واقعی برپا می‌شود که در نوع خود بی‌نظیر است.
وی ادامه داد: شروع نمایشگاه از غار حرا و بعثت پیامبر(ص) خواهد بود و پس از آن فتح مکه، خانه خدا و شکسته‌شدن بت‌ها به تصویر کشیده می‌شود.
وی، پلان سوم نمایشگاه را واقعه غدیرخم و ابلاغ ولایت حضرت علی(ع) عنوان کرد و گفت: خطبه خوانی غدیر به صورت زنده در این بخش از نمایشگاه اجرا می‌شود.
فرمانده سپاه بیرجند اضافه کرد: پس از این صحنه، نمایشگاه وارد کوچه‌های مدینه و ظلم روا شده به حضرت فاطمه زهرا (س) می‌شود که در آن‌جا روشنگری در دفاع از حریم اهل بیت(ع) و خطبه فدکیه اجرا خواهد شد.
صادق‌احمدی فضای شهر مدینه، مسجدالنبی، بیت‌الاحزان و قبرستان بقیع را از دیگر صحنه‌های این نمایشگاه برشمرد و افزود: پس از آن صحنه دارالعماره شهر کوفه و جریان مسلم و هانی به تصویر کشیده می‌شود و در غرفه بعدی نیز صحرای کربلا، شط فرات، تل زینبیه و گوشه‌هایی از استقامت یاران امام حسین (ع) به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی در ادامه یادآور شد: از این مقطع به بعد نمایشگاه وارد حرم امام رضا(ع) شده و گوشه‌ای از رواق‌ها و فعالیت‌های فرهنگی حرم نمایش داده می‌شود.
فرمانده سپاه بیرجند از پیش‌بینی ۱۳ کمیته در ستاد شهرستانی کنگره ملی ۲ هزار شهید استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: کمیته‌های فرهنگی و هنری، ورزش و جوانان، راوبط عمومی و مستندسازی، پشتیبانی مالی، اصناف و بازاریان، فضای مجازی و رسانه، بانوان، مساجد و محلات و امنیت و انتظامات از جمله کمیته‌های مذکور است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۴/ ۴